Okunma

Yeni Nesil Akıllı Saatler Geliyor


06 Haziran 2014 Cuma 06:30
Yeni Nesil Akıllı Saatler Geliyor

Synaptics‘in CEO’su Rick Bergman, giyilebilir teknoloji ürünlerinin, özellikle akıllı saatler ve akıllı bilekliklerin geleceği hakkında bir röportaj verdi. Parmak izi sensörlerinin ilk olarak Motorola ve HP‘nin akıllı telefonlarında kullanıldığını ancak Apple tarafından yaygınlaştırıldığını ifade eden Bergman, bu sensörlerin geleceğinin parlak olduğunu söyledi.

2015 yılı içerisinde akıllı saat ve bilekliklerin parmak izi sensörleri ile birleşeceğini ön gören Rick Bergman, özellikle Samsung‘un Galaxy Gear Fit bilekliğinde kullandığına benzer hafif kıvrımlı ekranları için parmak izi sensörlerinin çok uygun olduğunu Samsung‘un da kıvrımlı ekrana sahip giyilebilir teknoloji ürünü tanıtan tek şirket olduğunu sözlerine ekledi.

İkici yarıda yeni ürünler

Tayvan’da gazetecilere konuşan Rick Bergman, şirketinin yılın ikinci yarısında yeni parmak izi sensörlerini duyuracağını ve bu sensörlerin parmağı kaydırma gereği duymadan, üzerine sadece dokunarak çalışabileceğini aktardı. Area-Type adı verilen bu sensörler ile Galaxy Note 4‘te karşılaşma olasılığımız oldukça yüksek.

:: Akıllı saatler ve parmak izi sensörleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Nesil Akıllı Saatler Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Nesil Akıllı Saatler Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Nesil Akıllı Saatler Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "