Okunma

Yeni nesil hack yöntemi!


20 Kasım 2016 Pazar 20:00
Yeni nesil hack yöntemi!

Raspberry Pi son dönemlere damgasını vuran elektronik aletlerden birisi. Hemen hemen her sektöre doğrudan veya dolaylı olarak giren bu tarz mini bilgisayarlar, gelişmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ünlü hacker Samy Kamkar tarafından yayınlanan bir eklenti aracılığı ile Raspberry Pi Zero, adeta bir hack makinesine dönüşüyor!

5 dolarlık fiyat etiketine sahip olan Raspberry Pi Zero, Samy Kamkar‘ın yazdığı eklenti sayesinde işletim sistemi farketmeksizin internete bağlı olan cihazları hacklemeyi başarıyor.

USB portuyla bağlanan bu cihaz bilgisayar ile internet arasındaki trafiği kaydederek kullanıcının kişisel bilgilerine erişebiliyor.

Çerezler aracılığı ile hesaplara şifreye gerek duymaksızın giriş dahi yapmanıza olanak sağlayan cihazın boyutu ise sadece bir kibrit kutusundan birazcık daha büyük.

Son dönemlerin en kolay hack yöntemi olarak gösterilen bu yöntem yüzünden kullanıcılar büyük problemlerle karşı karşıya kalabilir!

:: Yeni nesil hack yöntemi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “Yeni nesil hack yöntemi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yine samy 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  İşte bu yüzden MacBook Pro da usb girişi yok 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  tüm facebook hesaplarına ***** hiç programsız.çok büyük açık ***** hesaba girip şifresini değiş***** yaşında bir çocuk öğretti çok ilginç.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bilgisayarda çerez tutmuyorum.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bilgisayara fiziki erişimin şart olduğunu açıkça belirtirseniz iyi olur. Paranoyak bir dünyada yaşıyoruz zaten daha fazla gerilim olmasın.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be küçücük cihazla neler yapıyorlar…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Teknoloji kötü yönde ilerliyor gibi hissediyorum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bence artık hiç güvenlik falan koymaya gerek yok zaten deliyor adamlar

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Şifreli vpn kullanıyorsanız sorun yok.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Hadi buna da çözüm ***** iyisi bilgisayarın güç kaynağını kesip varsa bataryasını çıkarıp balkondan aşağı ***** HA EVDE SAKIN DENEMEYİN!!!

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Ben her dönemi gördüğüm için kendimi şanslı hissediyorum sega, nintendo, playstation 1, tek satırlı sony Ericsson'lar diğerleri dos, win95, win97, win98, Dünyanın İkiz kuleleri vardı Delikanlı Kaddafi'si vardı ve o zamandan şu hacker'ları fotoğrafını cismini bilmezdik ama saygı duyardık büyük adamlardı gözümüzde. Şimdiki zamanda nasıl bir hayal kırıklığıdır eskiden Pentagon'la, Saddam'la uraşılırdı şimdi 3 lira 5 lira kendilerinin dahi ideolojileri yok hedefleri yok ver parayı girsin sağa sola bu kadar.

" Yeni nesil hack yöntemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni nesil hack yöntemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni nesil hack yöntemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "