Okunma

Yeni Nesil Konsollar Çığır Açacak


13 Ekim 2011 Perşembe 04:30
Yeni Nesil Konsollar Çığır Açacak

Halo: Combat Evolved Anniversary‘nin başındaki isim, Saber Interactive’in CEO’su Matthew Karch, Xbox 720 ve PlayStation 4’ün (ya da isimleri her ne olacaksa) oyunlar konusunda çığır açacağını düşündüğünü söyledi. Grafiksel anlamda yaşanacak gelişmeleri bir kenara koyan Karch, asıl gelişmenin yapay zeka ve fizik kurallarında gerçekleşeceğini düşünüyor.

Günümüzde hala oldukça iyi işler çıkaran PlayStation 3 ve Xbox 360 konsollarının ise yalnızca kendilerini limitlediğini söyleyerek, yeni nesle hazır olduklarını belirtti. Yaratıcılık anlamında, yapay zeka ve fizik kurallarını geliştiremedikçe bir şey yapamayacaklarını söyleyen Karch, bunun tamamen işlemci gücünden kaynaklandığını söyledi.

Bunun çok basit şekilde, Lego örneği verilerek açıklanabileceğini söyleyen Karch, “Eğer elinizde 100 parça Lego varsa, yapabilecekleriniz bellidir. Fakat bu Lego’ların sayısı 1000 olursa, o zaman çok daha yaratıcı olabilirsiniz.” diyerek konuyu özetlemiş.

:: Yeni nesil konsolların zamanı geldi mi?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yeni Nesil Konsollar Çığır Açacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    O bahsettiği 100 parça ve 1000 parça legolar Konsol ve PC, Konsol teknolojisi hem kısıtlı oluyor. Grafikler de üretici firmanın bir kaç yılda bir yenilediği sisteme mahkum… Adan Zye her şey paralı.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Gözlüksüz 3D görüntü yeni bir control sistemi ile ancak çığır açılabilir diye düşünüyorum bu alanda. Gerisi cilala parlattan öteye gitmez.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    valla bekliyoruz :))

" Yeni Nesil Konsollar Çığır Açacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Nesil Konsollar Çığır Açacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Nesil Konsollar Çığır Açacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "