Okunma

Yeni nesil Sony Aibo ilk izlenim!


09 Ocak 2018 Salı 20:00
Yeni nesil Sony Aibo ilk izlenim!

Sony, Geçtiğimiz haftalarda Robodog serisini yeniden canlandırmıştı. Bunun ürünü olan yeni nesil Sony Aibo‘yu CES 2018‘de canlı olarak gösterdi.

 

CES 2018 hakkındaki tüm haberlerimiz için tıklayınız

 

Yeni nesil Sony Aibo: Pahalı ama heyecan verici!

1.800 dolar etiket fiyatı olan Aibo, pahalı fiyatına rağmen CES 2018‘in en dikkat çeken ürünlerinden biri oldu.

El sıkışmak istediğinizde bunu yerine getirmesi ve oturması için gereken emirler de dahil olmak üzere, iyi eğitimli birçok köpeğin yapabildiği becerilere olan yatkınlığı onu ön plana çıkartıyor.Ayrıca bunun için gerekli programlamanın yapıldığı Aibo, İngilizce dilinde verdiğiniz bütün emirleri algılayıp yerine getirebiliyor.

OLED gözlere sahip olan Aibo’nun, evinizi ve etrafını tanıyabilmesi için gözleri içine de birer kamera yerleştirilmiş. Ürün, dört farklı çekirdekli CPU, yerleşik LTE ve WiFi‘nin yanı sıra, 22 farklı eklemi güçlendirmek için motorlar ve jiroskoplar (kütle merkezi sabit olan, her yöne kolaylıkla ve dengeli bir şekilde ürünün dönmesini sağlayan parçalar) içeriyor.

Aibo‘nun arkasında, önünde ve başında birden çok dokunmaya duyarlı bölge bulunuyor, böylelikle onu sevdiğinizde bunu hissedebiliyor. Bunun yanı sıra, robotun Sony tarafından onaylanan Robodog işleyicilerine görsel olarak tepki vermesi de sağladı, ancak asıl dikkatleri çeken, Aibo‘nun sahibi olduğunu düşündüğü kişiye nasıl tepki gösterdiği oldu. Sony sözcüsüne göre, Aibo‘nuz kimin ona daha çok sevgi gösterdiğini anlayarak, o kişiye daha yakın ve sıcak davranışlarda bulunacak.

:: Bütün bu özellikler gerçekten çok güzel ve heyecan verici, fakat bunca özelliğine rağmen sizce 1800 dolar vermeye değer mi?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yeni nesil Sony Aibo ilk izlenim!”

  1. efkan dedi ki:

    Rootlanmasın diye bunada drm key koymuşlardır 🙂

    1. Kemal dedi ki:

      hohahhaaoahaa 😀

" Yeni nesil Sony Aibo ilk izlenim! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni nesil Sony Aibo ilk izlenim! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni nesil Sony Aibo ilk izlenim! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "