Okunma

Yeni Neslin Geleceği


07 Aralık 2008 Pazar 16:00
Yeni Neslin Geleceği

Araştırma firması The Diffusion Group, 4 yıl sonra tam 190 milyon hanede “yeni nesil” konsol(PlayStation 3 ya da Xbox 360) bulunacağını öne sürüyor. Online dijital içerikler için artık konsolların da tercih edilebildiğine dikkat çeken TDG, 2012 yılında bu 190 milyon hanenin %80‘inin konsollarından internete bağlanacağını, %75’inin de haftada birkaç kez video servislerini kullanacağını tahmin ediyor. “Microsoft ve Sony, konsol kullanıcılarının yenilikçi TV önerilerine hayli açık olduğunu biliyor” diyen araştırma görevlisi Colin Dixon, bu kitlenin televizyondan çok konsollarına bağlılık göstereceğini belirtiyor. Bakalım Nintendo bu duruma ne diyecek.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni Neslin Geleceği”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    4 yıl sonra konsol falan kalmaz grafik işlemcileri çok gelişti şu an 45 nm ler de çıkmak üzere 4 yıl sonra 30 nm ye kadar işlemciler çıkacaktır bu durumda konsol boyutunda masaüstü yüksek performanslı pc’ler çıkacağından konsola pek ihtiyaç kalmıyacak

    zaten salon pc olayıda yaygınlaşmakta konsolların günleri sayılı

" Yeni Neslin Geleceği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Neslin Geleceği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Neslin Geleceği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "