Okunma

Yeni PCI Standartı Ertelendi


06 Ağustos 2009 Perşembe 08:00
Yeni PCI Standartı Ertelendi

Anakarta eklenen birçok kartın veri transfer hızını iki katına çıkaracağı iddia edilen yeni PCI protokolünün çıkış tarihi ertelendi. Proje üzerinde çalışan PCI Special Interest Group (PCISIG), önceden yeni standartı 2009 yılında çıkarmayı hedeflediklerini ancak bunun 2010’un ikinci çeyreğine ertelediklerini belirtti. PCISIG’nin başındaki isim Al Yanes, işin büyük bir kısmının tamamlandığını ancak geri uyumluluk ve elektrik ihtiyacı konularında halen halletmeleri gereken şeyler olduğunu söyledi.

PCI 3.0 protokolünün saniyede 32 GB’a kadar veri transferine olanak tanıyacağı ve daha az güç harcayağı belirtiliyor. Üzerinde PCI 3.0 slotu bulunan anakartların 2011 yılında piyasada yer alması bekleniyor.

:: PCI 3.0 protokolünden beklentileriniz neler?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni PCI Standartı Ertelendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni PCI Standartı Ertelendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni PCI Standartı Ertelendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "