Okunma

Yeni Picasa’da Neler Var?


23 Eylül 2009 Çarşamba 07:55
Yeni Picasa’da Neler Var?

Elini attığı her sektörde başarılı bir grafik çizen Google, resim düzenleme yazılımı konusunda da bu başarısını devam ettiriyor. Picasa adlı resim/fotoğraf düzenleme yazılımının yeni versiyonu 3.5’i yayınlayan firma, kullanıcılara fotoğrafları etiketleyebilme özelliğinin dışında, kullanıcı etiketlemek de mümkün olacak. Yazılımda ayrıca Google Maps entegrasyonu aracılığıyla jeolojik etiketleme de mevcut.


Yeni Picasa 3.5 oldukça iddialı.

Yazılımın yeni versiyonu kurduktan sonra program, sisteminizdeki fotoğrafları tarayarak, onları grupluyor. Bu gruplama işlerini, fotoğraf yüz tanıma özelliğinden yararlanarak yapıyor. Etiketlenmemiş insanlar “unnamed people” (isimsiz insanlar) klasöründe toplanıyor. Bu klasördekilerdeki fotoğrafları kısayoldan etiketleyebiliyorsunuz. Eğer Google hesabınızla giriş yapmışsanız, adres defterinizdeki isimler otomatik olarak Picasa’ya aktarılıyor.

Yeni Picasa’yı denemek için buraya tıklayınız.

:: Picasa 3.5’i beğendiniz mi? Yazılımın artılarını ve eksilerini forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni Picasa’da Neler Var?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    picasa 3,5 diyorsunuz ama tıklıyorum 3 çıkıyor . Ne iş bu

" Yeni Picasa’da Neler Var? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Picasa’da Neler Var? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Picasa’da Neler Var? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "