Okunma

Yeni Pokemon Filmi Geliyor!


14 Temmuz 2016 Perşembe 09:00
Yeni Pokemon Filmi Geliyor!

Game Freak tarafından ilk olarak 1996 yılında video oyunu olarak kullanıcılara sunulan Pokemon, kısa süre içerisinde 90’lı yıllar çocuklarının en büyük eğlencelerinden biri haline gelmişti.

Beklentileri karşılamasının ardından daha sonraki süreçte anime, manga, film şeklinde kullanıcılara ve izleyicilere sunulan Pokemon, şimdi de mobil oyun olarak dünya genelinde hizmet veriyor.

Pokemon GO adında henüz sınırlı bir ülkede tam sürüm halinde oynanabilmesine rağmen, birçok kullanıcının ilk oyun tercihini oluşturan oyun konusunda yapımcılar harekete geçmiş durumda.

Beklentilerin fazlasıyla üzerinde konumlanan oyunun sinema filminin çekileceği iddiaları gündeme geliyor.

16-07/14/9-26-scenes-pokemon.jpg

Pokemon sinema filmi olarak geliyor

Deadline‘da yer alan habere göre, ABDli film şirketi Legendary Pictures, Pokemon filminin haklarının elde etmek için çalışmalarına başlamış durumda.

Şirket tarafından konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmasa da, Pokemon‘un, Pokemon GO oyunu ile birlikte son derece revaçta olduğu bir dönemde şirketin böyle bir karar aldığı ifade ediliyor.

Pokemon‘un ilk filmi 1998 yılında “Mewtwo Strikes Back” adıyla çekilmiş; ardından 17 tane Pokemon filmi beyaz perdede yer almıştı.

Bu filmlerden sonuncusu ise 2014 yılında “Diancie and the Cocoon of Destruction” adıyla sinemaya aktarılmıştı.

:: Pokemon GO oyunun son derece revaçta olduğu bir dönemde Pokemon filminin çekilmesinin iyi bir tercih olacağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Yeni Pokemon Filmi Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Baktılar oyun tuttu bu gazla film, bimde satılan oyuncak bardak vs. ile devam eder 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bırağın gelsin

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Artık pokemon haberleri yapmayın lütfen sıkıldık.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu film çok konuşulur

 5. SDN Okuru dedi ki:

  çizgifilm şeklinde yapmasınlar da…

" Yeni Pokemon Filmi Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Pokemon Filmi Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Pokemon Filmi Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "