Okunma

Yeni Ticari Bilgisayar Platformu


16 Eylül 2009 Çarşamba 09:39
Yeni Ticari Bilgisayar Platformu

AMD Business Class teknolojisinin bir parçası olarak sunulan yeni 2009 AMD Business Class Masaüstü Platformu, en yeni AMD mikroişlemcileri, yonga setleri ve ekran kartlarının yararlarını kurumsal kullanıcılara sunuyor.

AMD Phenom II ve AMD Athlon II 45nm işlemciler, AMD 7 Serisi yonga setleri ve ATI Radeon HD 4000 serisi ekran kartlarıyla kurulan platformları içeren AMD Business Class teknolojisi, üstün değerin yanı sıra gelişmiş görsel özellikler ve temel yönetim, güvenlik ve sanallaştırma özellikleri için destek barındırıyor.

 

AMD Business Class teknolojisi şu anda HP Compaq 6005 Pro Business PC üzerinde satışta bulunuyor.

 

AMD Business Class teknolojisi, belirli mikroişlemcilerde 24 ay sistem ömrü, AMD Sanallaştırma (AMD-V™) teknolojisi ve Sistem Donanımı İçin Masaüstü ve Mobil Mimari (DASH) 1.1 ile kuşak dışı yönetilebilirlik ve TPM 1.2 ile güvenlik gibi endüstri standartlarını desteklemesi sayesinde, disk görüntüsü değişimlerini azaltmak üzere tasarlandı.

Bu teknoloji, masaüstü bilgisayarlarda AMD DAS 1.0 özelliğini sunuyor. AMD DAS, müşterileri tek ve şirkete özel bir teknolojiye hapsetmeyen, sanallaştırma ve standart esaslı temel yönetim ve güvenlik imkanları sunan bir teknoloji paketi.

Windows Vista veya Windows 7 desteği ile birlikte birden çok monitörü çalıştıran AMD Business Class teknolojisi, enerji tasarruflu özellikleriyle kurumların karbon ayak izini küçültmesine, işlemcilerin enerji tüketiminin azalmasına ve enerji faturasının düşmesine yardımcı oluyor. Yeni masaüstü platformunda, sistem gürültüsünün azalması ve bilgisayar ömrünün uzaması için Cool’n’Quiet 2.0 teknolojisi bulunuyor.

:: AMD’nin Business Class teknolojisini daha önce duymuş muydunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Ticari Bilgisayar Platformu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Ticari Bilgisayar Platformu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Ticari Bilgisayar Platformu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "