Twitter özelliği ile hükümet hesapları etiketlenecek


08 Ağustos 2020 Cumartesi 12:00
Twitter özelliği ile hükümet hesapları etiketlenecek

Yeni bir Twitter özelliği ile birlikte, devlet yetkilileri ile vatandaş arasında daha doğrudan bir iletişim kurulması sağlanacak. Peki ama Twitter bunu nasıl sağlayacak? Platform son dönemlerde, ABD Başkanı Trump ile girdiği hesap engelleme ile gündeme gelmişti. Sosyal medya platformu şimdi de, hükümet yetkilileri için özel bir devlet etiketi oluşturmaya başlayacak.

Yeni Twitter özelliği ile vatandaş ile devlet arasında doğrudan iletişim

Bu yeni twitter özelliği ile birlikte, bazı devlet yetkilileri ve yine devlete doğrudan bağlı resmi yayın kuruluşları özel bir devlet etiketi sahibi olacak.

Bu etiketin nasıl doğrudan iletişim sağlayacağına dair şu an için bir ayrıntı ortaya çıkmış değil. Ancak tahminler, bu etikete sahip olan kişilerin, Twitter tarafından öne çıkarılacağı yönünde.

Peki ama bu etikete tüm devlet erkanı sahip olabilecek mi? Ne yazık ki bu özel etiket, devlet adına açıklama yapma yetkisine sahip olan, kısacası resmi açıklama yapma yetkisini elinde bulunduran siyasi figürlere verilecek.

Burada asıl amaç, devlet yetkililerinden gelen tweetler arasında resmi olanların ön plana çıkarılması. Özellikle bazı devlet yetkililerinin, hükümetin resmi görüşü olmayan yanlış bilgileri yaymasının önlenmesi için böyle bir formül geliştirilmiş.

twitter özelliği, devlet etiketi

ABD Başkanı Trump gibi sansasyonel devlet başkanları ise bu etikete sahip olamayacak. Tabii ki Twitter, Trump gibi siyasi liderlerin siyasi twitlerinin daha az görülmesinin de yollarını arıyormuş gibi görünüyor.

Twitter özelliği ile birlikte aynı zamanda, devlete doğrudan bağlı ya da maddi anlamda devletin etkisi altında olan medya kurumlarına da, vatandaş ile doğrudan etkileşime girme imkanı tanınacak.

Twitter bu sayede, devletin bu medya kurumları üzerine yaptığı baskının da azalacağını düşünüyor. Bu yeni özellik için ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere’de ön çalışmalara başlandı. Platformun etiketleme özelliği için çok daha fazla ülkeyi kapsama alması bekleniyor.

Yeni Twitter özelliği ile devlet ile vatandaş arasında daha doğrudan bir ilişki kurulacağını düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Twitter özelliği ile hükümet hesapları etiketlenecek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  keşke seren serengil cumhurbaşkanı olsa

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Twitter adam olacak yakında. Twitter ın adam olmasının çok kişiye de faydası olacak. Beklemede kalın.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Twitter ne zaman temsilci gönderecek. Laf salatası yapmaya gerek yok. Yeni sosyal medya kanuna ne zaman uymaya başlayacak

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   sanane, sen rte misin?

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Sanane, sen twitter misin?

" Twitter özelliği ile hükümet hesapları etiketlenecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter özelliği ile hükümet hesapları etiketlenecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter özelliği ile hükümet hesapları etiketlenecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
 2. 2 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
 3. 3 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!
 4. 4 Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya! Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya!
 5. 5 Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme! Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!
 6. 6 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
 7. 7 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
 8. 8 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
 9. 9 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
 10. 10 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?