Okunma

Yeni Xbox İddialı Geliyor


12 Mayıs 2013 Cuma 11:10
Yeni Xbox İddialı Geliyor

Microsoft, Xbox 720 olarak da anılan gelecek nesil oyun konsolu için lansman başlıkları üzerine çalışıyor. The Verge sitesinin haberine göre, şirkete yakın kaynaklar yeni Xbox‘ın ilk oyunlarından birinin Ryse olacağı iddiasında.

Ryse‘ı ilk olarak Xbox 360 için 2011 yılın E3 fuarında tanıtan Microsoft, oyunun Kinect ile kullanılabilecek özel bir sürümünün piyasaya süreleceğini açıklamıştı. Söylenenler gerçekleşmediği gibi Microsoft konu hakkında çoğu zaman sessiz kalmayı tercih etti.

The Verge‘e göre Crytek ve Microsoft Studios, gelecek nesil Xbox‘un anavtajlarından yararlanmak için oyunu yeniden tasarlıyor. Gelecek nesil Kinect‘in yeni vucüt izleme özelliği iyileştirmeleri Ryse oyununda kullanılacak. Muhtemelen yeni Xbox‘ın büyük lansmanı da Ryse ile yapılacak.

Bunun yanı sıra, “super yaşam benzeri” grafiklerle geliştirilen yeni Forza oyununun da lansmandn yer alabileceği iddia ediliyor. Bu iddaların, gelecek nesil Xbox‘ın lansman başlıklarından sadece küçük bir bölümü olduğu belirtilirken, “First Person Shooter” türü oyunlar için güçlü bir üçüncü parti desteği sağlanacağı da gelen bilgiler arasında. 

Ayrıca, Microsoft‘un halen “Microsoft Live” ve “Microsoft Point” sistemleri üzerinde geliştirmelere çalıştığı bildiriliyor.

:: Gelecek nesil Xbox’ın başarılı olacağını düşünüyor musunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

10 yorum - “Yeni Xbox İddialı Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Oha internetli oynayamazsak zaten ne anladın. Bilgisayarda oynarım zaten internet olunca. Memlekette felan ne yapcan internet yok felan PS4 alırım daha iyi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  2011 bu Crytek Xbox 360 için üretti yeni Xbox için değil. Yeni Xbox en son DirectX ile birlikte gelecek. Bu da Xbox için büyük bir artı demek.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox her türlü

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Internetiniz yoksa xbox720 de oyun falan acamazsınız. 24h internetiniz kopmadan bagli kalacak şekilde degilse unutun. Sadece interneti kopmayan bi avuç elit insan için çıkıyor x720. Mal Microsoft sözünde dursa da batışını izlesek.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  oha böyle bişi gelsin direk alıcam

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu nesilde playstation daha hazırlıklı gibi geliyor bana.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Müthiş boyle olursa alınır tabi pes te rahat oynanmalı.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  crytek, detaylar iyi güzel de, gerçekçiliği hala yakalıyamıyor.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox PS’yi döver 😀

 10. SDN Okuru dedi ki:

  BEKLİYORUZ

Yorum yazın

Geri bildirim