Okunma

Fikrinizi Geleceğe Taşıyın!


05 Nisan 2016 Salı 07:01
Fikrinizi Geleceğe Taşıyın!

Bu sene Global IEEE içerisinde 2015 Darrel Chong Student Activity Award kapsamında 1 silver award ve 1 bronz award olmak üzere iki ödül birden kazanan YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü’nün “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 8.sini düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması 16 Aralık 2015’te düzenlenen lansmanla proje alımlarına başladı.

Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin projelerinin hayata geçmesi konusunda onlara destek olmak amacıyla düzenenlenen yarışmada geçtiğimiz 7 senede 103 farklı üniversiteden toplamda 993 proje başvurusu alındı.

Yıldızlı Projeler Yarışması 2016 döneminde de pek çok yenilik ile kendi projesini hayata geçirmek isteyen girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencilerini bekliyor.

16-04/05/yildizli-projeler-yarismasi-1459843395.jpg

23 Mayıs 2016 tarihindeki finalde projelerin değerlendirmesini Sanayi ve Bilim Kurulu beraber yapacak. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite-sanayi işbirliği somutluk kazanacak.

Ayrıca Final Günü‘nde melek yatırımcıların proje sahiplerini yakından takip edeceği bir ortam olacak.

Yıldızlı Projeler de kategori sistemi ile projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecek.

Bilişimden makinaya; enerjiden sağlığa; elektrikten kimya ya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendirilecek.

Sektöre, insanlığa hizmet edecek olan en güzel projeler seçilerek hayat bulması için desteklenecektir.

Kategoriler ise şöyle;

– Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi 

– Mekanik, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Uygulamaları

– Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları 

– Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Kimya ve Malzeme Uygulamaları

Finalist projelerden seçilecek bir kişi Silikon Vadisi’nde staj yapma hakkı kazanacak.Ön değerlendirmeyi geçen finalist projeler 21-22 Mayıs tarihinde girişimcilik ve sunum teknikleri hakkında 2 günlük bir eğitim alacak.

Yarışmaya T.C. veya K.K.T.C üniversitelerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor.

Yıldızlı Projeler Yarışması’na başvurmak için yapmanız gereken tek şey buradaki başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak.

:: Yıldızlı Projeler Yarışması 2016 etkinliğine katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Fikrinizi Geleceğe Taşıyın!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    slogan güzelmiş…

" Fikrinizi Geleceğe Taşıyın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fikrinizi Geleceğe Taşıyın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fikrinizi Geleceğe Taşıyın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "