Okunma

Youtube video izlemenizi engelleyecek!


12 Mayıs 2018 Cumartesi 23:59
Youtube video izlemenizi engelleyecek!

YouTube, tartışmasız bir şekilde dünyanın en popüler video paylaşım ağı. Google‘ın satın almasının ardından çok ciddi bir yükseliş yakalayan YouTube, kullanıcılarda bağımlılık düzeyinda olmaya başladığı için YouTube ara ver bildirimi ile birlikte, bu bağımlılığı azaltmayı amaçlıyor.

Ülkemizde özellikle küçük yaştaki kullanıcıların günün çok büyük bir bölümünü YouTube videolarıyla geçirdiğini düşünürsek, YouTube’un bu kararı ebeveynler için biçilmiş kaftan!

Youtube ara ver bildirimi oldukça kapsamlı!

youtube ara ver bildirimi 2

Android kullanıcıları için YouTube uygulamasının içerisine yerleştirilecek olan ara ver seçeneği, kullanıcıların bir kısmına sunuldu. Kullanıcının isteğine göre her 15, 30, 60, 90 yada 180 dakikada bir ara ver bildirimi gösterecek olan bu hizmet, video izleme bağımlılığını büyük ölçüde azaltabilir.

YouTube‘da video izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayan kullanıcıların da işine yarayacak olan bu özellik, kullanıcılardan tam not aldı. Yeni özellik kapsamında gelen bir diğer yenilik ise YouTube‘dan gelen tüm bildirimlerin sesini kapatmanıza olanak sağlıyor.

Kullanıcının seçtiği zaman aralığında tüm YouTube bildirimlerinin sesi kapatan bu özellik, özellikle rahatsız edici gece bildirimlerinde rahatsız olan kullanıcıları yakından ilgilendiriyor.

Tüm Android ve iOS kullanıcıları için yakın bir sürede hayata geçirilecek olan bu yenilikler, kullanıcıların yaşadığı YouTube deneyimini oldukça arttıracağa benziyor.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Youtube video izlemenizi engelleyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Youtube video izlemenizi engelleyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Youtube video izlemenizi engelleyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "