YouTube Covid-19 kararını değiştirdi


10 Nisan 2020 Cuma 17:09
YouTube Covid-19 kararını değiştirdi

Covid-19 tüm dünyayı etkilemeye devam ederken salgın hastalık hakkında birçok bilgi ortaya atılıyor. WhatsApp’tan tutun da YouTube’a kadar birçok mecrada bilgi paylaşımı yapılıyor. Genel olarak doğruluk payı olmayan ve söylentiler içeren bu bilgilere karşı ise bazı platformlar önlem almış durumda. Bu platformlar arasında yer alan YouTube Corona virüs engelleme kararı hakkında bazı detayları değiştirdi.

YouTube polikasını değiştirdi

Bundan önce YouTube’a video yüklediğinizde, yüklediniz videonun içerisinde Corona virüs ile alakalı herhangi bir detay varsa videonuzun para kazanma özelliği YouTube tarafından otomatik olarak kapatılıyordu. Sürecin devam etmesi ve tüm dünyada hem faydalı hem de faydasız bilgilerin olması üzerine YouTube bu kararını değiştirdi. Artık her video özenle incelenecek ve sakıncalı olmayan videolara herhangi bir eylemde bulunulmayacak.

Özenle incelenecek diyoruz çünkü YouTube yayınladığı notlarda “Para kazanma özelliğinin daha fazla COVID-19 içeriğinde kullanıma sunulabilmesi için otomatik sistemlerimiz öğrenme ve abyarlama sürecinden geçecektir. Bu süreçte yeni yüklemelerinizde sarı simgeler görmeye devam edebilirsiniz. Güncellenen politikalarımızla uyumlu olduğunu düşündüğünüz bir içerikte sarı simge görüyorsanız ekiplerimizin inceleyip gerekli güncellemeyi yapması için itirazda bulunabilirsiniz.” notlarını paylaştı. Kısacası YouTube belirlediği kriterleri seçebilmek için zamana ihtiyaç duyacak.

Hangi içeriklerde sakınca olmayacak?

Yayınlanan açıklamada, rahatsız edici görüntüler,  yanlış bilgiler gibi sakıncalı olan durumlara özel olarak detaylandırma getirildi.  Bu detaylandırmalar arasında YouTube’un da desteklediği Corona virüs videolarını görmek mümkün.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube Covid-19 kararını değiştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Covid-19 kararını değiştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Covid-19 kararını değiştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!