Okunma

YouTube Erişime Kapatılabilir!


22 Haziran 2015 Pazartesi 07:30
YouTube Erişime Kapatılabilir!

Ülkemizde yayınlanan içeriklerden dolayı zaman zaman erişime kapatılan YouTube, yeni bir tehlikeyle karşı karşıya.

YouTube üzerinden Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)‘i hedef alan videoların yayınlanması, BTK‘nın konu hakkında acil olarak toplanmasına neden oldu.

BTK adına konuşan Başkanvekili Ömer Fatih Sayan şunları söyledi: “Hz. Peygamber‘e hakaret eden videolara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği kararınca Türkiye‘den erişim engeli uygulandı” dedi.

Peygamberimize Hakaret Özgürlük Demek Değil

Sayan şahsi Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)‘e yapılan ve yapılacak olan hakaretlerin özgürlük olamayacağının altını çizerek şu ifadeleri kullandı: ” İnternetin serbest ortamının, halkı, kin ve düşmanlığa tahrik etmek için kullanılması kabul edilemez. Derhal önlem alınmalı. Peygamberimize hakaret özgürlük demek değildir. Karikatürler apaçık bir tahriktir. Ramazan ayında bunun yayınlanması düşündürücü.”

YouTube Tamamen Kapatılabilir

Eğer Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) hakkında yayınlanan videoların sayısı artarsa ve YouTube bu duruma sessiz kalıp, içerikleri engellemezse, YouTube‘un tamamen erişime kapatılması da gündeme gelebilir. Bekleyip göreceğiz.

:: Sizce bu olaylardan ötürü YouTube’un kapanması doğru olur mu?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

105 yorum - “YouTube Erişime Kapatılabilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ovv beybi youtube cehennem resmi 10 numara olmuş tebrikler şimdi youtube cehennemde yanacak bu arada bana kapalı falan gelmedi nedense arattım muhammedin videolarını ama açıyor bende 😀

 2. Fearlees dedi ki:

  Kesinlikle doðrudur,milyonlarca insanýn deðeri olan birþeyi korumak devletimizin gö***** þeyler ne kadar temsili de olsa bi tepki konulmalýdýr.Birde söz konusu olan peygamberimiz olunca sövmeyi,hakareti özgürlük olarak gören aþaðýlýk tipler varki onlara hiçbir söz fayda etmez.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  zaten para kazanmada kapalı türkiyeye

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yakında komple interneti kapatacaklar!!!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Yüksek ihtimalle Youtube o videoyu koyan kişinin kullanıcı bilgilerini ip sini filan Türkiye ye vermeyeceği için bizimkiler de böyle bir çözüm üretmişler….

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yasaklayınca Peygamber Efendimizi korumuş mu oluyoruz? O pis işleri yapanlar Peygamber Efendimizin güzelliğine leke mi sürmüş oluyor. Hiçbirisi olmuyor… Bu yasaklar hiçbir işe yaramaz. Şikayet edersin videoyu sildirirsin, yahut başka çözümler bulursun, bu birtakım şeyleri bahane ederek kuzey kore mantığı ile hareket etmek Türkiye Cumhuriyetine yakışmaz

 7. ByGoxu dedi ki:

  Ýslam Alemi olarak bu tür durumlar karþýsýnda tepkimizi koymamýz gerekiyor ama yasaklayarak deðil. YouTube üzerinden para kazanan binlerce Türk var. Ayrýca insanlar bazý kanallar vasýtasýyla bilgi edinebiliyor. Böyle olaylar halk katýnda, büyümeden bitirilebilmeli.

 8. sarý_kanarya dedi ki:

  bu neye benziyor maçta gereksizin biri taþ atar cezasýný tüm taraftar çeker buda böyle olursa bize olacak olan

 9. seyhmus21 dedi ki:

  Þikayet edin kaldýrýlsýn yani tamam yapanlarý savunmuyorum ama bunca insan youtube’a giremeyecekmi elin delisi kuyuya taþ attý diye

 10. TMac1 dedi ki:

  Ya her þeyde kapatacaðýz diyorlar,varsýn kapasýnlar sýktý artýk.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  O videolara erişimi kapatmak yerine komple siteyi kapatmak da neyin nesi? Yoksa amaç başka mı?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Müslüman ülkeler işte bu yüzden dünyanın en mutsuz insanları listesine giriyor malesef. Kendimizden olmayanı yok sayıyoruz. Yukarıdaki yorum ders niteliğinde ama bizde bu bilinç pek yok. Anlatamazsın arkadaşım.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Bu mübarek ayda kötü bir haber keşke olmasaydı

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bugünlerde müslümanlara, hristiyanlara, ateistlere, deistlere ne kadar çok küfür edenler var haberiniz var mı? Bu arada kimse ceza falan çekmeyecek evet doğru okudunuz, o kadar çok özgürleşti ki millet herkes istediğini yapabiliyor dinlere küfür etmek dahil.

 15. Elusive dedi ki:

  Gerekçeye bak. O zaman ateist, deist ve hristiyanlara hakaret edilen videolar da var onlar neden gerekçeler arasýnda deðil de sadece peygamberimiz gerekçe? Bu ülkede sadece biz müslümanlara yaþamýyoruz, ateisti var deisti var hristiyaný var musevisi var, onlara hakaret edilen videolar neden gerekçeler arasýnda deðil? Çünkü dini istismar etmek bunu gerektirir. Ben bir müslüman olarak bundan rahatsýz oluyorum ***** />
  Kendi fikrime gelirsek deðil siteyi engellemek, söz konusu içerikler bile engellenmemeli bence. Niye derseniz internet koskoca bir dünya, sen bir videoyu engellersin iki tane yüklenir, ikisini engellersin, beþ tane yüklenir. Sonu gelmez bunun. Uðraþmaya deðmez görmezden gelmek daha mantýklý.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  YouTube'u kapatmak yerine daha akılcı çözümler üretilmesi gerekir. YouTube'u kapatınca o videoya sen-ben erişemeyeceğiz. Diğer herkes yine görecek, yine hakaretler devam edecek. Hakaretler karşısında kafanı toprağa gömmek mi istersin, mücadele edip savunmak mı? Sizce mantıklı olan hangisi?

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Ya bir millet olarak kendimizle barışık olmamız gerektiğini düşünü***** amerikada obamayla dalga geçiliyor bir kaç konuda,adamda gülüp geç***** gerçekten kötü bir içerikse o içeriği kaldırmayı düşünmeliyiz toptan youtube u veya başka bir siteyi kapatmayı değ***** yasak nereye kadar girmek isteyen VPN ile giriyor zaten nereye engelliyolar anlamış değilim..

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Bu videoya küfreden Müslümanların hepsi yobazdır. Küfretmeden eleştiren Müslümanları tebrik ediyorum (bir deist olarak)..

 19. SDN Okuru dedi ki:

  buda sıktı ya kardeşim her fırsatta büyüğüz geyiği yapıyorsunuz ama sizin büyüklüğünüz sadece bize söküyor yaptırım diye birşey var adamlara kaldırın de yapmazlarsa eyvallah bunun amacı insanları yasaklara alıştırmak tam 80 kafası bu…

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Çok merak ediyorum ama annenizle ilgili bir yayım yapılsa acaba tepkiniz ne olurdu? Hafife aldığınız o peygamber için zamanında "anamız babamız canımız sana feda olsun ya resulallah" diyorlarmış. Dolayısıyla biz müslümanlar için yedi cücelerden çok daha sevimlidir efendimiz. O bizim en değerlimizdir islamı bize anlatandır, kimse efendimiz hakkında hakaret edici bir söz söyleyemez youtube'un kapanmasını istemiyorsan %99u müslüman olan bir ülkede yaşamaz israile gidersin orada çokça hakaret edebilir hakaret içeren vidyoları da gönül rahatlığı ile izleyebilirsin ama burada biz çoğunluğuk olan müslümanların azınlık olan islam düşmanlarının boyunduruğu altında değerlerimize küfr edilmesine ifade özgürlüğü diyemeyiz! Ayrıca Senin peygamberin yedi cüceler ise ve bunla ilgili hakaret edici yayım var ise sen de başvur btk'ya yada youtube'a.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   sen onlara tap…

  3. SDN Okuru dedi ki:

   olum siz iyimisiniz lan ?

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Yedi cüceler seni kovalasın.Nasıl bu iki şeyi beyin kullanmadan karşılaştırabiliyorsun?

  5. SDN Okuru dedi ki:

   sen onlara tap diyen sen neye tapıyorsun..?
   açıkla bilelim.
   biz Allah,a inanırız,peygamberine inanırız..tapmak diye bişey yok.
   kabullenmek vardır.içten ve dış***** takdik dil ile *****.

   1. SDN Okuru dedi ki:

    lanet olsun googleye ve youtube,sine..
    birde Google alanına cami koymuşlar..ikiyüzlü kafirler.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Niye özgürlük değil ? ben ateist olsam sen bu ölmeli desen ben seni erişime kapatsam ne oldu düşünce özgürlüğüne ? yemedi mi

 21. mic check dedi ki:

  Kapýya kilit vurmak yerine içeriði kaldýrmak adýna biþey yapsalar ya..

  1. SDN Okuru dedi ki:

   doğru söz..allah ve resulünü koruyanların ahir ve akıbetleri hayrola..
   kötü söz söyleyen ve yazan ve uydurma çizim yapanlarında ahir ve akıbetleri şerler ola..yerleri cehennem ola..***** rabbil alemin..

 22. ConfickerBelasi dedi ki:

  o delinin yatacak yeri yok hiç kötü söz söylememiþ Peygamber Efendimize küfretmenin cezasýný elbet çekecek.

" YouTube Erişime Kapatılabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Erişime Kapatılabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Erişime Kapatılabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "