Okunma

YouTube mobil internet trafiğinde ilk sırada!


24 Mart 2019 Pazar 16:00
YouTube mobil internet trafiğinde ilk sırada!

Video içerik platformu YouTube, ülkemizde de çok aktif bir şekilde kullanılıyor. Genelde bu tür yüksek veri tüketimine sahip siteler için WiFi bağlantısı tercih edilirken, yapılan yeni araştırmalar ilginç detayları ortaya döktü. Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, YouTube mobil internet trafiğinin de önemli bir kısmına sahip. Yapılan yeni araştırmaya ait detaylar haberimizde.

YouTube mobil internet trafiğinin yüzde 37’sini oluşturuyor!

Araştırma şirketi Statista tarafından yayınlanan yeni rapor, mobil internet trafiğinin detayları hakkında ilginç bilgileri ortaya koyuyor. Söz konusu raporlara göre YouTube yüzde 37‘lik bir oranla mobil internet trafiğinin en yoğun olduğu site. Yüksek veri tüketimine rağmen YouTube’un bu kadar yüksek mobil trafiğe sahip olması, oldukça şaşırtıcı bir durum.

YouTube mobil internet

Bununla birlikte raporda diğer sosyal medya platformlarına da yer verilmiş. YouTube’un ardından en yüksek trafiğe sahip site Facebook, hemen ardından yüzde 8,3 ile Snapchat geliyor. Son zamanlarda Snapchat uygulamasının popülerliğini yitirdiğini düşünüyorsanız, yurt dışında durumun böyle gözükmediğini söyleyebiliriz.

Facebook şirketine ait Facebook, Facebook Video, Instagram ve WhatsApp uygulamalarının toplam mobil internet trafiğine oranı ise yüzde 20,3 civarlarında seyrediyor. Söz konusu rapor, dünya genelinde yapılan araştırma sonucu ortaya çıkarılmış.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube mobil internet trafiğinde ilk sırada! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube mobil internet trafiğinde ilk sırada! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube mobil internet trafiğinde ilk sırada! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "