Okunma

Youtube Mobil İstemcilerini Güncelledi


11 Mart 2010 Perşembe 09:24
Youtube Mobil İstemcilerini Güncelledi

Her ne kadar ülkemizde adı yasaklılar listesinde olsa da Youtube’un yasaklarını artık telefonlarımızdan dahi aşabiliyoruz. Sizlere daha önce burada yer alan yazımızda Youtube Mobile istemcisinden ve yasağı nasıl aşabileceğinizden bahsetmiştik. Tarayıcıların hantallığı ile boğuşmadan çok daha hızlı ve kolay bir şekilde tam ekran video izlemenize olanak tanıyan yazılımın yeni sürümü, performansa yönelik iyileştirmelerin yanı sıra, arayüzde ve işleyişte küçük yenilikleri beraberinde getiriyor.


Yeni sürümde arayüzde küçük değişiklikler göze çarpıyor.

2.4 sürüm numaralı yeni yazılım, cepte daha hızlı ve daha başarılı bir Youtube deneyimi vaadiyle tanıtılmış. Uygulamanın hedeflenen göreve başlama sürelerini olabildiğince kısaltma üzerinde çalıştıklarını ifade eden Google yetkilileri, açılış ve kapanış süreleri, arama özelliği, videonun yüklenme hızı gibi zaman kaybına sebep olan durumları en az indirdiklerini ifade ediyor.


İstemcinin Windows Mobile sürümünden bir görüntü.

Görsel anlamda da küçük değişikliklere uğrayan program, daha modern bir yapıya kavuşmuş durumda. Özellikle ana ekrandaki değişim hemen göze çarpıyor. Programdaki en önemli yenilik ise hesap yönetimi özelliğinin entegre edilmiş olması. Bu sayede Youtube kullanıcı adı ve şifrenizle ilişkilendirdiğiniz favori yayıncılar, playlistler gibi verilere, telefonunuzdan da kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Bir başka yenilik ise arama kutusuna yazdığınız kelimeye göre popülarite sırasında önerilerin sıralanması olmuş. Önceki sürümlerde burada sadece geçmişe dönük yapılmış aramaları görebiliyorduk.

Youtube Mobile istemcisinin en güncel sürümüne telefonunuzun tarayıcısını kullanarak hemen m.youtube.com/app adresindeki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

:: Cepten Youtube’a hangi marka ve model cihazınızla bağlanıyorsunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Youtube Mobil İstemcilerini Güncelledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Youtube Mobil İstemcilerini Güncelledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Youtube Mobil İstemcilerini Güncelledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "