Okunma

Youtube Mobile Reklam Alacak


12 Mart 2010 Cuma 18:14
Youtube Mobile Reklam Alacak

İşletim sistemleri arasında yaşanan kıyasıya rekabetin de getirisiyle özellikle geride bıraktığımız yılda, ciddi bir ivmelenme gösterdi mobil dünya. Youtube verilerinden edinilen bilgilere göre, Youtube Mobile’ın veri trafiği 2009 yılında % 160 artış göstererek, göz ardı edilemeyecek bir rakama ulaşmayı başardı. Bu başarıyı kazanca çevirmekte kararlı görünen Google, artık Youtube Mobile sayfalarından da reklam gösterimleri yapılabilmesine olanak tanıyacak.

Ana sayfa, arama ve video gösterim sayfalarında görülebilecek olan reklam gösterimleri ilk etapta Amerika ve Japonya sayfalarında görülebilecek. Sistem kaynaklarının kısıtlı olmasıyla özellikle flash içeriklerin gösterimi esnasında kullanıcılara zor anlar yaşatan mobil cihazlar, reklam içerikleri ile şişen sayfalarda daha fazla sorun yaşayabileceği düşünülünce, Youtube için özel olarak geliştirilen widgetlara olan ilginin artacağını tahmin etmek pek de güç değil.

:: Mobil sayfalara reklam alınması ilgiyi azaltır mı?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Youtube Mobile Reklam Alacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Youtube Mobile Reklam Alacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Youtube Mobile Reklam Alacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "