Okunma

YouTube Nazlandı!


30 Ekim 2010 Cumartesi 20:50
YouTube Nazlandı!

YouTube yetkilileri yaptiklari aciklamada; “Türkiye’de bazı kullanıcıların YouTube’a tekrar erişebildikleri bilgisini aldık. Bu gelişmeleri inceliyoruz. Türkiye’de kapatmaya neden olan videoların siteden kaldırılması YouTube tarafından değil, üçüncü bir parti tarafından mevcut ‘otomatik telif hakları şikayet’ uygulamamızı kullanılarak kaldırılmıştır. Bu şikayetin telif hakları politikamıza uygun olup olmadığı ile ilgili araştırmalarımız devam etmektedir.” dedi.

YouTube nasıl açıldı?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “YouTube Nazlandı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Youtube bu tavırla devam ederse çok değil yaklaşık 2 ay sonra tekrar Mahkeme kararı ile Turk kullanıcıların engellenmesi söz konusu olacaktır.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  hay senin ben azını yiyim canım benim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Herhalde youtube yetkilileri tarafından telif haklarımıza bir aykırılığı yoktur denilip, yeniden o videolar gün yüzüne çıkacak ve ülkemizden erişim tekrar engellenecek. Bana öyle geliyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  dailymotion daha güzel 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook’ta da sayısız video var artık. Facebook biraz akıllı davranır video arama seçeneği gibi şeyler yapıp Facebook’u video konusunda çok güçlendirebilir. Hem çoklu dil desteği var hem de içeriği uygun olmayan videoları kaldırmak daha kolay. Biz de Youtube ile uğraşmayız.

" YouTube Nazlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Nazlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Nazlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "