Okunma

YouTube, Netflix’e rakip oluyor!


10 Nisan 2019 Çarşamba 10:26
YouTube, Netflix’e rakip oluyor!

Geçtiğimiz dönemlerde Netflix ilk interaktif içeriğini yayınlanmıştı. Black Mirror: Bandersnatch adındaki bu alternatif filmdeki kaderi izleyici belirleyebiliyordu. Film, bu yüzden birçok Netflix kullanıcısı tarafından oldukça dikkat çekmişti. Hatta izleyiciler, bu filmi birden fazla kez izleyerek farklı sonları görmeye çalışmıştı.

Bunun oldukça ilgi çekici olduğunu düşünen YouTube, ilk adımı attı.

youtube interaktif

Şimdi de ortaya çıkan haberlere göre, YouTube da kendi interaktif filmininin hazırlığına başladı. YouTube orijinal içerikleri arasında yer alacak Youtube interaktif filmi, yakında duyurulacak. Ayrıca filmin ilgi görmesi halinde devamının geleceği vurgulanıyor.

YouTube interaktif reklamlarla karşımıza çıkmıştı

YouTube interaktif film içeriklerinin Netflix’ten daha yüksek bir başarıya ulaşması, beklentiler arasında yer alıyor. Çünkü YouTube, geçtiğimiz yıllarda interaktif reklam örnekleriyle karşımıza çıkmıştı. Dolayısıyla YouTube‘u bu konuda Netflix’e göre daha tecrübeli olduğunu söyleyebililiriz.

İnteraktif içerikler konusunda farklı düşünceler var. Bir kesim bu tarz içerikleri oldukça ilgi çekici bulsa da bir kesim bu içeriklerin oyundan farkının olmadığını savunuyor. Ancak Netflix‘in ardından YouTube‘un da interaktif film çıkarması üzerine, interaktif filmlerin daha popüler bir hale geleceği düşünülüyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “YouTube, Netflix’e rakip oluyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Sen boş yapınca da güzelsin google

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Boş yapma be google!

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Olamaz.

" YouTube, Netflix’e rakip oluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube, Netflix’e rakip oluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube, Netflix’e rakip oluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "