YouTube’un uyku dostu özelliği nasıl kullanılır?


20 Aralık 2020 Pazar 21:00
YouTube’un uyku dostu özelliği nasıl kullanılır?

YouTube uyku düzeni için önemli özelliği kullanıcılara sundu. Ancak birçok kullanıcı bu özelliğin varlığından habersiz şekilde uygulamayı kullanmaya devam ediyor. Bu yazıda, video ve müzik servisinin uykuya yardımcı özelliğini size anlatacağız.

Günümüzün önemli bir bölümü bilgisayar, telefon ve televizyon önünde geçiyor. Bununla yetinmeyip uyumadan önce yatağımızda da telefon kullanıyoruz. Genelde sosyal medya ve video odaklı olan bu “son bakış” uykunun en büyük düşmanı. Çünkü uykuya ihtiyacı olan gözlerin telefonun yaydığı mavi ışığa maruz kalması, önemli sorunları beraberinde getiriyor.

YouTube kullanıcıları için uyku özelliği

YouTube üzerinde kullanıcılar “İzleme süresi” kısmında, YouTube izlerken geçirdikleri zamanı kontrol edebiliyor. Bu sayfada son 7 güne ait video izleme süresi ve günlük video izleme süresi gibi değerler kendisini gösteriyor. Bu kısma gitmek için de mobil cihazlarda sağ üstte yer alan profil kısmına dokunmak gerekiyor.

youtube uyku özelliği

Birçok kişi için problem olan uyku öncesi video izlemesine yönelik, “YouTube’da geçirdiğiniz zamanı yönetmenizi sağlayın” sekmesi bulunuyor. Burada gün içinde de aralıksız video izlemesine yönelik bildirim ayarı bulunuyor. Eğer kullanıcılar uzun süre farkında olmadan video izlemeye dalıyorsa, bu özelliği kullanabilir. Özelliğin adı “Video izlemeye ara vermeyi hatırlat” şeklinde kendisini gösteriyor. Bu ayara dokunulduğunda “Hatırlatma sıkılığı” isminde kısım açılıyor. Burada kullanıcılar belirledikleri süreyi ayarlayarak, video izlemeye daldığına dair bildirim alabilme imkanına sahip. Bu özelliğin telefonun pil kullanımına da olumlu katkı sağlayacağını belirtmek mümkün. Çünkü akıllı telefonların pil kullanımının büyük bir bölümü, ekran parlaklığı için oluyor.

youtube uyku özelliği

Bu ayar seçeneğinden sonra yazımıza konu olan YouTube uyku özelliği kısmı geliyor. Bu özellik, gece geç saatlere kadar ekranlara baktıktan sonra kaliteli uyku isteyen kullanıcıların yararına olacak. Kullanıcılar kendi belirledikleri saat dilimlerini uyku zamanı olarak gösterecek. Kullanıcılar “Uyku vaktini hatırlat” sekmesine dokunduğunda “Şu saat aralığında hatırlatıcı göster.” kısmı kendisini gösteriyor. Burada uyarının kullanıcıya gösterilmesi için belirlenen saatler görülüyor. Dileyen kullanıcılar buraya uyuma saatlerini girerek, farkındalık oluşturabilir.

youtube uyku özelliğiyazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" YouTube’un uyku dostu özelliği nasıl kullanılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’un uyku dostu özelliği nasıl kullanılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’un uyku dostu özelliği nasıl kullanılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  2. 2 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  3. 3 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  4. 4 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  5. 5 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  6. 6 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  7. 7 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  8. 8 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  9. 9 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  10. 10 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda