Okunma

YouTube ve Flickr’a Sıkı Rakip


14 Kasım 2007 Çarşamba 22:00
YouTube ve Flickr’a Sıkı Rakip

Flickr‘ın fotoğraf konusundaki başarısını paylaşmak isteyen Microsoft benzer bir servisi başlatmak için hazırlıklara başlamış. Microsoft‘un web sitesi üzerinden görülenlere göre bu tip bir iş için elemana ihtiyacı olduğunu açıkça belirtmiş. Yeni dahil olacak servisin asıl amacı Flickr, Smugmug ve diğer web tabanlı fotoğraf paylaşımı siteleri ile sıkı bir rekabet içerisine girmek. Hatta sadece fotoğraf ile kalmayıp, video paylaşmını da dahil ederek YouTube ve Flickr‘ı aynı anda karşısına alarak sıkı bir rekabete girmeye çalışan Microsoft, bu konu için çok hızlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Live Serisi Daha Güçlü

Live yazılımları ürün ailesine dahil olması ve hatta Spaces, SkyDrive, Messenger ve Hotmail gibi servislerle birlikte çalışması planlanan bu yeni servis, Live yazılımlarının gücü ile çok kısa sürede oldukça popüler olabilir. Microsoft bu sıralar yazılım konusundaki kalitesini oldukça arttırmış durumda diyebiliriz. Eğer bu servis de benzer kaliteye sahip olacaksa, YouTube ve Flickr‘ın popülarite kaybına uğramaması için ciddi önlemler alması gerekebilir.

Bilgi İçin: Microsoft Live
Yazan: Güren Gürsel
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “YouTube ve Flickr’a Sıkı Rakip”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bence mikrosoft tum başarılarını mesengera borçlu . o olmasa bu kadar buyuyemezdi.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    hayır bence şansı yok flickr bence en meşhuru ben nekdar google servislerinini kulansamda fotoğraf alanında flickr daha iyi bana göre

" YouTube ve Flickr’a Sıkı Rakip konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube ve Flickr’a Sıkı Rakip ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube ve Flickr’a Sıkı Rakip ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "