Okunma

YouTube’a 60 FPS Desteği Geldi


27 Haziran 2014 Cuma 08:00
YouTube’a 60 FPS Desteği Geldi

2005 yılında üç eski PayPal çalışanı tarafından kurulan Youtube, 2006 yılında Google‘a satılmıştı. Her geçen gün hitap ettiği kullanıcı sayısını arttırıp, gelişme kaydeden video sitesi uzun süredir istenilen bir açığı doldurdu.

48 ve 60 FPS desteği

YouTube yaptığı yeni bir açıklamayla beraber bundan sonra 60 kare/saniye (FPS) oranında video yüklenip, izlenebileceğini belirtti. Bunun dışında 48 kare/saniye oranına da destek verecek olan video paylaşım sitesi, artık kullanıcılarını 24 kare/saniye hızına mahkum etmeyecek.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/youtube-dogfood1394697448.jpg

En çok oyuncular sevindi 

Tabii bu haber en çok oyun, kısa film ve inceleme videolarını seyreden kişileri memnun etti. Böylece PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri çektikleri oynanış videolarını daha yüksek kare hızlarıyla YouTube’a yükleyebilecek.

Dosya boyutları artacak

Eskiye oranla daha akıcı ve temiz videoların izlenebilmesinin önünü açacak olan bu yenilik, dosya boyutlarını da arttıracak. Çünkü tek bir karenin içerisinde 24 yerine 60 adet görsel olması haliyle videonun daha fazla yer kaplamasına neden oluyor. Ancak 60 kare/saniye desteğinin gelmesi hem içerik üreticilerini, hem de normal kullanıcıları fazlasıyla sevindirdi.

Ayrıca Titanfall ve Battlefield Hardline gibi yapımların 60 kare/saniye hızında yüklenen yeni videolarını aşağıdan seyredebilirsiniz.

Videoyu YouTube üzerinden izlemek için tıklayın.

:: YouTube’a 60 FPS desteği gelmesi sizi memnun etti mi?

 

 
yazarUtku Utkucu

ShiftDelete.Net'in çiçeği burnunda oyun editörü Utku, her gün en yeni oyun haberlerini SDN okurları için hazırlıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “YouTube’a 60 FPS Desteği Geldi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  youtube a 31 pfs desteği geldi !

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Benim cektigim 1080p 30fps 1dk lik video 180mb civarindaydi 60fps de 200 210 falan olur tahminimce

 3. SDN Okuru dedi ki:

  1dk’lık 1080p 60 fps video tahminen kaç mb olur

 4. SDN Okuru dedi ki:

  titanfall

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ttnet izin verirse izleriz

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Diğer taraftan arayüzün iyice içine ettiler. Bir seçeneğe yada aboneliğe ulaşmak için menüler arasında dolanıp duruyorsun.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  videodaki oyunun ismi ne?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Google caandır

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Mobil?

 10. Rambo_FT dedi ki:

  60 Hz monitörde 30 FPS video gerçekten eziyet. 30 ile 60 FPS arasında çok fark var. Özellikle akıcı videolar için çok iyi oldu.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  tebrikler youtube.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  youtube’da artik oyunlar gibi güçlü ekran karti isteyeceğe benziyor…

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Mükemmel oldu artık oyun videolarında gerçek fps değerini görebileceğiz. Fraps var diyenler olabilir ama günümüzde o kadar çok sahtekar varki hem de eskiden 30 fps video hızı ile 60 fps bir oyunun videosunu anlayamıyorduk en azından artık gerçekten görebileceğiz tebrikler youtube …

" YouTube’a 60 FPS Desteği Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’a 60 FPS Desteği Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’a 60 FPS Desteği Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "