Okunma

YouTube’da GIF Dönemi Başlıyor


12 Aralık 2014 Cuma 11:00
YouTube’da GIF Dönemi Başlıyor

YouTube, izlediğiniz video üzerinden çok kolay ve hızlı bir şekilde GIF yaratmanıza imkan sağlayan yeni özelliğini test etmeye başladı.

Şu anda sadece PBS Idea Channel adlı YouTube kanalında kullanıma sunulan yeni özellik sayesinde, kullanıcılar izledikleri videoda yer alan Paylaş sekmesinde tıkladıklarında, Paylaş, Ekle ve E-posta gönder sekmelerinin yanına bir de GIF sekmesini görmeye başlıyorlar.

Bu sekmede, kullanıcılar izledikleri videonun GIF yapmak istedikleri başlangıç ve bitiş sürelerini kolayca seçip, videonun üstüne ve altına istedileri metini ekleyerek kolayca GIF hazırlayabiliyorlar. 

14-12/12/gif.gif

GIF Nedir?

Oldukça eski bir format olmasına rağmen son zamanlarda daha da popüler hale gelen GIF formatı, İngilizce GrafiK Değiştirme Birimi anlamına gelen Graphics Interchange Format söz grubunun kısaltması.  Kayıpsız sıkıştırma ile animasyonları ve videoları çok küçük boyutlara indirgeyebilen GIF formatı günümüzde JPEG ile birlikte en çok kullanılan görsel saklama formatlarından biri olma özelliğini koruyor.

Siz de Deneyin

Eğer siz de bu özelliği kendiniz denemek isterseniz, PBS Idea Channel kanalında girip, herhangi bir videoda Paylaş‘a basarak hemen yeni özelliği test edebilirsiniz.

:: YouTube’un yeni özelliğini nasıl buldunuz ?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “YouTube’da GIF Dönemi Başlıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Geç bile kaldı porno sitelerinde bile var bi zahmet youtube da gelsin

 2. seckyn dedi ki:

  Gif kayýpsýz mý sýkýþtýrýyor

 3. REDFOKS dedi ki:

  yandýðýmýzýn resmidir

 4. Mehmet.Yildiz dedi ki:

  sadece 6 sn lik oluþturmaya izin veriyor sanýrým

" YouTube’da GIF Dönemi Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’da GIF Dönemi Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’da GIF Dönemi Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "