Okunma

YouTube’dan Yılan Sürprizi


26 Temmuz 2010 Pazartesi 11:30
YouTube’dan Yılan Sürprizi

Hergün milyonlarca ziyaretçinin gezdiği Google ve YouTube internet kullanıcılarının karşısına rutinleşmiş tasarımlarıyla çıkıyor. Ancak, bu iki site son zamanlarda internet severlere gizli sürprizler de hazırladı. Geçtiğimiz aylarda Google anasayfasını Pacman oyunu haline getirmişti.(Teknoloji Dünyası Bu Ay Bunları İzliyor)

Birkaç gün önce ise popüler video sitesi YouTube‘un gizili bir özelliği keşfedildi. Bu sürpriz yumurta sayesinde site üzerindeki videoları izlerken ünlü yılan (snake) oyununu da kontrol edebiliyorsunuz. Peki, YouTube‘da snake nasıl oynanır?

Nasıl oynayacaksınız?

Bu sürpriz özelliği çalıştırmak için rastgele bir video seçin. Video yüklenmeye başlarken klavyenizdeki sol ok tuşuna basılı tutun. 5-6 saniye bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ise YouTube Player‘ın dondurma (pause) tışına basın.( Google Erişim Probleminin Çözümü)

Ekranda yanıp sönen noktalar göreceksiniz. Bu noktalar yılan oyunun çalışmaya başladığının kanıttı. Şimdi yine aynı ok tuşlarıyla ekrandaki diğer noktaları yemeğeye çalışın.

Eğer yanarsanız sol tuşa basılı tutarak yeniden oyunu başlatabilirsiniz.

Not: Bu sürpriz her videoda çalışmayabilir bu yüzden şansınızı son yüklenen yapımlarda deneyin.

:: YouTube’da yılan omlayı başardınız mı? Sizce site bu tarz sürprizlere devam etmeli mi?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


1 yorum - “YouTube’dan Yılan Sürprizi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    olmuyor74

Yorum yazın

Geri bildirim