Okunma

Yurtdışı ile Konuşmak Ucuzlayacak!


04 Temmuz 2011 Pazartesi 17:30
Yurtdışı ile Konuşmak Ucuzlayacak!

Telekom operatörleri tarafından tahsil edilen yüksek dolaşım (roaming) ücretleri, tüketicilerin kabul edemeyeceği noktalara gelmeye başladı. Her ne kadar yasal düzenlemeler ile çeşitli sınırlar getirilmeye çalışılmış olsa da temelden kapsamlı bir çalışma olmadığından ücretlerin kontrol altında tutulması olanaklı olmuyor ne yazık ki.

2007 yılında telefon görüşme ücretinin maksimum %6’sı şeklinde olabilir diye tanımlanan dolaşım ücretleri, 2011 içersinde, yapılan aramalarda 32 sent, gelen aramalarda 10 sent olarak sabitlenmişti. Görünen o ki belirlenen bu rakamlar da kısa bir süre içinde değişmiş olacak.

Avrupa Birliği’nin hazırladığı bir projeye göre 2015 yılında dolaşım ücretlerinin kaldırılması planlanıyor. Şimdilik yalnızca GSM şebekeleri üzerinden iletilen ses için alınan vergilerin düşürüleceği belirtilirken, ilerleyen süreçte projenin kapsamının değişebileceği belirtiliyor.

:: Konu hakkında sizin düşünceleriniz neler?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yurtdışı ile Konuşmak Ucuzlayacak!”

  1. şölen dedi ki:

    ya konuşamadığında bile anında yazılıyo bari onu kaldırsınlar :/

  2. crazy_toxic dedi ki:

    çok pahalı arkadaş yurt dışı görüşme .
    langırt geçiyo.tel.i kapalı tutmal lazım yurt dışına gidince.

" Yurtdışı ile Konuşmak Ucuzlayacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yurtdışı ile Konuşmak Ucuzlayacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yurtdışı ile Konuşmak Ucuzlayacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "