Okunma

Zotac, Nvidia Ion’u Seçti


20 Nisan 2009 Pazartesi 13:34
Zotac, Nvidia Ion’u Seçti

Nvidia’nın Ion platformu büyük ilgi görüyor. Acer Aspire Revo ile başlayan Ion furyası şimdi de Zotac katıldı. Zotac, yaptığı açıklamada iki farklı Ion platformunu üreteceğini söyledi. Bunlardan biri yakın gelecekte tanışacağımız Intel’in Dual Core ATOM işlemcisine de sahip olacak.

 Nvidia’nın Ion platformu oldukça küçük olması ile ilgi çekiyor.

Zotac’ın yeni ürünleri  IONITX-A-U ve IONITX-B-E olarak adlandırılacak. Bu ürünler arasındaki tek fark , üzerinde bulunan işlemciler olacak. Yapılan tahminlere göre bu ürünlerden biri N230 işlemcisi diğeri de henüz piyasada bulunmayan N330 ( çift çekirdekli ATOM) işlemcisi olacak.

 

Zotac’ın ION platformu 155 Euro’dan alıcı bulacak.

 

Ion platformlarda kullanılacak olan Geforce 9400 grafik yongası 450 MHz’de çalışacak ve Dual Core Atom işlemcisi ile birlikte pasif bir soğutmaya sahip olacak. Anakartların üzerinde iki adet DDR2 800 bellek yuvaları bulunacak. HDMI, DVI ve VGA’nın yanı sıra WLAN, USB ve eSATA bağlantıları da bulunacak.

Çift çekirdekli Ion platformu yurt dışında 233 Euro’dan satılacak.

 

:: Böyle bir ürünü tercih eder miydiniz ?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Zotac, Nvidia Ion’u Seçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zotac, Nvidia Ion’u Seçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zotac, Nvidia Ion’u Seçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "