ZyXEL’in Dijital Evi


05 Mayıs 2010 Çarşamba 11:00
ZyXEL’in Dijital Evi

Network çözümleri konusunda dünyanın en önde gelen markalarından biri olan ZyXEL, internetin hayatımızın her anına girdiği bu dönemde evimizin her noktasından dünyaya bağlanıp, sahip olduğumuz tüm dosyaları paylaşmamızı hedefliyor.

Bunun için bir dijital ev konsepti ortaya atan firma, dört adımda evinizi bir teknoloji ve internet üssü haline getirmeyi vaat ediyor.

Digital Media Adapter, Powerline, Wireless Access Point, Router ve daha birçok ürünü ile ZyXEL, evleri nasıl dijital hale getirecek adım adım görelim.

Odayı sinemaya çevirmek

Ev sinema sistemleri son dönemde oldukça popüler hale geldi. İnsanlar istedikleri filmleri, yüksek görüntü ve ses kalitesiyle evlerinin rahatlığında izlemek istiyorlar.

Bilgisayarınızda ya da ağ bağlantılı depolama cihazlarında (NAS) sakladığınız film ve dizilerinizi odanızdaki televizyona verimli bir şekilde aktaracak bir sistem geliştirildi. Filmleri izleyebilmek için, bilgisayar ya da NAS cihazınızı televizyonun yanında tutmak zorunda değilsiniz.

Televizyon ile bilgisayarın aynı odada olmasına gerek yok

NAS cihazında ya da bilgisayarda sakladığınız filmleri bir router sayesinde ZyXEL’in Powerline serisi adaptörlerine aktarabiliyorsunuz. Bu serideki ürünleri evdeki elektrik hattına bağlıyorsunuz. Böylece bu hat üzerinden verileri aktarabiliyorsunuz.

Buradan da Digital Media Streamer ürünlerinden birine giden film dosyaları, bu cihazın sunduğu bant genişliği ile hızlı bir şekilde televizyonunuza aktarılıyor.

Her yerden ulaşılabilen dosyalar

Evinizde kullandığınız tüm verileri tek bir ana merkezde saklayıp, yedekleme yapmak hem hız, hem de verimlilik açısından faydalı. ZyXEL’in dijital ev konseptinin ikinci adımını da zaten bu oluşturuyor.

Tüm verilere tek bir noktadan erişebilmek mümkün

Ağa bağlanabilen depolama cihazları (NAS), bir bilgisayarın sağlayabileceği kapasitenin üzerinde yer sağlarken, ağ üzerindeki tüm noktalardan erişilebilir olmalarıyla da verimlilik konusunda üst seviyede olan ürünler.

Wireless Access Point’e bağladığınız bir NAS cihazına, evinizdeki ağa bağlı tüm cihazlardan bağlanabilmenizin dışında, bu cihazların üzerinde bulunan USB bağlantıları sayesinde diğer cihazlarla da veri paylaşımı yapabiliyorsunuz.

Tüm odalarda müzik

İlk adımda film izlemeyi kolaylaştıran ZyXEL, tasarladığı dijital ev konseptinde üçüncü adıma müziği yerleştirmiş.

DLNA ya da DMC destekli cihazlarınızla, bilgisayarınızı açmaya bile gerek kalmadan ister internet üzerinden, isterseniz de Digital Media Server’lar üzerinden müzik dinleyebiliyorsunuz.

Dijital medya sunucusu üzerinden cihazlara müziği taşıyabiliyorsunuz

İnternet üzerinden gelen müzik dosyalarını dijital medya sunucusunda depoladıktan sonra, access point üzerinden ister kablosuz olarak iPhone ve benzeri cihazlara, isterseniz de Ethernet bağlantısı ile Digital Media Streamer üzerinden DLNA destekli müzik sisteminize aktarabilirsiniz.

Her noktadan erişim

ZyXEL’in dijital ev konsepti aslında evin her noktasından, istenilen veriye ve interente erişimi temel alıyor.

Bir router ve bir dijital medya sunucusu ile evinizin her köşesinden her veriye ve içeriğe ulaşabilirsiniz.

USB adaptör ile kablosuz desteği olmayan cihazlardan da ağa bağlanabilirsiniz

Bunu kablosuz olarak yapmak istiyorsanız ve kullandığınız bilgisayarda kablosuz ağ desteği yoksa, USB üzerinden bağlanan ve oldukça küçük boyutlarda olan USB adaptör ile kablolardan kurtulabilirsiniz.

Böylece, kabloya bağımlı kalmadan ister mutfaktan, ister balkondan, evinizin her köşesinden internete girebilir, dijital medya sunucusundaki dosyalara ulaşabilirsiniz.

:: ZyXEL’in dijital ev konseptini kendi evinize uygulamak ister miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ZyXEL’in Dijital Evi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ZyXEL’in Dijital Evi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ZyXEL’in Dijital Evi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!