ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Radeon Vega Frontier Edition'ın fiyatı belli oldu!

AMD'nin Vega mimarisiyle üreteceği ilk ekran kartı olan Radeon Vega Frontier Edition için fiyat bilgisi ve hangi ülkelerde satışa sunulacağı gibi detaylar açığa çıktı.

29.06.2017 / 02:00
Radeon Vega Frontier Edition'ın fiyatı belli oldu!

AMD'nin Vega mimarisine sahip olan ve geçtiğimiz Mayıs ayında herhangi bir fiyat ya da çıkış tarihi bilgisi olmadan resmi olarak duyurulan Radeon Vega Frontier Edition için bugün yeni bilgiler paylaşıldı ve kartın yurt dışı fiyatı belli oldu.

Frontier Edition ne zaman çıkacak?

Öncelikle kartın iki farklı sürümünün piyasaya sürüleceğini belirtmemiz gerek. Bu sürümlerden ilki 999 dolar fiyat etiketine sahip ve klasik şekilde hava soğutma sistemiyle üretiliyor.

İkinci sürüm ise sıvı soğutma ile üretilecek ve 1500 dolar ödediğiniz takdirde sizin olabilecek. Hava soğutmalı sürüm bugünden itibaren ABD'de satışa sunulacak, sıvı soğutma için ise 2017 yılının üçüncü çeyreğini beklemek durumundayız.

17-06/28/amd-radeon-vega-frontier-edition-fiyati-ve-cikis-tarihi-sdn-shiftdelete.jpg

Bu kartın herkese yönelik bir ekran kartı olmadığını ve NVIDIA'nın Titan Xp modeliyle yarışabilmesi adına üretildiğini hatırlatmamız gerek. Hatta AMD bu ekran kartını tanıtırken oyunlarla ilgili hiçbir detay paylaşılmazken, kartın temelde uygulama ya da oyun geliştirme, sanal gerçeklik çalışmaları, kendi kendine öğrenen makinelerin tasarımı, video çözümleme ve üç boyutlu modelleme gibi amaçlarla kullanılacağı tahmin ediliyor.

Tabii ki bunlar kartın oyun oynatamayacak olduğu anlamına gelmiyor. Fakat kartı sadece oyun oynamak amacıyla satın almak direkt olarak paranızı çöpe atmak anlamına gelecektir. AMD'nin oyun amaçlı Vega mimarili kartları da bu yılın ilerleyen döneminde tanıtılacak.

:: AMD'nin Vega mimarisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  30.06.2017 / 13:15:30

  Herkesi kendin gibi 3 kuruşluk ergen sanıyon heralde.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  29.06.2017 / 15:10:32 0 / 10

  Halen ekran kartı satıyor. Ya masaüstü pc kalmadı artık, bırak sende bu işleri.

  YANITLA
  • SDN Okuru
   29.06.2017 / 23:13

   Bu ekran kartı senden daha değerli.

 • SDN Okuru
  29.06.2017 / 03:01:37

  92 model tofaşımı satıp alıcam uzun zamandır bu ekran kartını bekliodum

  YANITLA