Android'e Sesle Kontrol Uygulaması Geldi

Apple'ın Siri uygulamasından sonra moda olan sesle kontrol yazılımları, Android için de hazırlanmaya başladı. Detaylar haberimizde.

16.01.2012 / 10:15

Google'ın uzun bir süredir Android'de kullandığı başarılı bir ses algılayıcı sistemi bulunuyor. Bu sayede web sitelerini aratırken, mesaj yazarken de sesli komutlarınızı telefona başarılı bir şekilde döküyor.

Tabi sansasyon yaratacak bir gelişme olmasa da oldukça başarılı ve stabil giden bir uygulama işletim sistemi içerisinde gömülmüş bir durumda. Tanıtımı iyi yapan firma olan Apple'ın Siri'yi çıkarması ile sesli komut, sesle kontrole kaydı.

Geliştirdiği Swype klavye ile mobil kullanıcılara farklı bir yazı deneyimi sunan Nuance, Android için yeni bir sesle kontrol uygulaması geliştridi.

Dragon Go adındaki uygulama tamamen ücretsiz yapıda. Uygulamanın Siri'den farkı ise sizlere sesli olarak cevap vermemesi.

İlk izlenimlerin olumlu olduğu yazılıma, sesli cevap desteğinin ileride gelmesi bekleniyor.

Dragon Go, rezervasyon yaptırabiliyor ve bir sürü hava durumu sitelerinden bilgi alıp sizlere en doğru sonucu veriyor. 

Sadece Amerika bölgesindeki Android Market'te açık olan uygulamayı, Root edilmiş Android ROM'lara kurabilirsiniz. Ama servisler Amerika ile uyumlu. Bu bölgede ne kadar çalışır bilemiyoruz. Ayrıca konuşma dilinizin de İngilizce olması lazım.

Uygulamanın Android Market linkine buradan ulaşabilirsiniz.

:: Sesle kontrol uygulamaları sizce önemli mi?

Yazan: Tolga Küçükyılmaz
SDN - ShiftDelete.Net

  Yorum Yaz

  • SDN Okuru
   16.01.2012 / 14:31

   aşırı gereksiz

   YANITLA
  • SDN Okuru
   16.01.2012 / 13:27

   Türkçe olarak kim bilir ne zaman gelir

   YANITLA
  • orcnd
   16.01.2012 / 12:22

   zaman olsa bunun türkçe versiyonunu tamamlayıp hacı diye markete koyucam "hacı fenerbahçenin maçı noldu" gibi diyaloglar oluşacak.

   YANITLA
  • SDN Okuru
   16.01.2012 / 11:56

   Ülkemizde kullanılamıyor. Ayrıca biz yapsak daha güzel olurdu.

   YANITLA
  • SDN Okuru
   16.01.2012 / 11:34

   Adamlar yapmis, belkide cok iyi bisey ama apple'in sirisini tanittigi gibi tanitamiyorlar. Hayret yaa. Apple da seytan tüyü var vesselam. Simdilik APPLE....

   YANITLA