ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Andy Rubin'in Essential'i ortaya çıktı!

Android'in yaratıcılarından biri olan Andy Rubin tarafından hazırlanan yeni akıllı telefon Essential FIH-PM1 adıyla GFXBench üzerinde göründü. İşte akıllı telefonun teknik özellikleri!

18.04.2017 / 09:00
Andy Rubin'in Essential'i ortaya çıktı!

Android işletim sisteminin yaratıcılarından Andy Rubin'in hazırladığı çerçevesiz akıllı telefon Essential modelinin ilk görüntüsü geçtiğimiz ay ortaya çıkmış fakat hiçbir teknik özelliğinden bahsedilmemişti. Bu durum GFXBench'ten dağılan bir görsel sayesinde artık değişti.

Essential FIH-PM1 cihazın gerçek ismi mi?

Öncelikle bu ismin kesinlikle piyasaya sürülecek bir cihazın ismi olmadığı ortada. Essential ismi belki tek başına kullanılabilir ama sonundaki ekstra harfler ve rakamların yalnızca kod adından başka bir şey olmadığını düşünüyoruz. Zaten FIH takısı Foxconn International Holdings'in kısaltması.

Bu haberin ana konusuna dönecek olursak, GFXBench üzerinde cihazın tüm teknik detaylarının ortaya çıktığını söylememiz gerekiyor. Görünüşe göre günümüzde geliştirilen bir akıllı telefondan bekleyebileceğimiz her şey Essential'a dahil edilmiş durumda.

17-04/18/-1x-1.jpg

Essential FIH-PM1, Android 7 işletim sistemi yüklü olarak gelecek ve Snapdragon 835 işlemci, 4 GB bellek, 12 megapiksellik 4k çözünürlüklü ana kamera ile satışa sunulacak gibi görünüyor. Fakat işler bu noktadan sonra oldukça ilginç bir hal alıyor.

Çünkü Essential'ın 80:41 ekran oranı ve 10 GB dahili hafızaya sahip olduğunu görebiliyoruz. Eğer Andy Rubin bu akıllı telefonu satabilmek istiyorsa, kullanıcılara çok daha geniş bir hafıza sunmak zorunda olduğunun muhtemelen farkındadır.

Yine de bu özelliklerin Andy Rubin'in rüyalarındaki Android işletim sistemli akıllı telefonun son özellikleri olmayabileceğini de göz önünde bulundurmamız ve Rubin'in hayallerini gerçekleştirmesi için kendisine biraz daha zaman tanımamız gerektiği kesin.

:: Andy Rubin'in Essential'ından neler bekliyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  18.04.2017 / 16:41:51

  10 gb nedir ? ram mı ? :D

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.04.2017 / 14:55:42

  hayalleri gerçekleştirmek nedir lan bi telefonla olacak şeymi bu

  YANITLA