Canlı Yayın
sdn-cevapliyor 104
Sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Her hafta Salı akşamı, saat 18.00'de ShiftDelete.Net ekibi olarak sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Canlı yayında görüşmek üzere
ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Kaspersky krizi Best Buy ile tekrar alevlendi!

Dünyaca ünlü anti virüs şirketi Kaspersky'nin Rus istihbaratı ile beraber çalıştığı iddialarından sonra, Best Buy şaşırtıcı bir karara imza attı. Peki, Kaspersky krizinin detayları nedir?

09.09.2017 / 12:00
Kaspersky krizi Best Buy ile tekrar alevlendi!

Güncelleme: Kaspersky'den gelen açıklama şu şekilde “Kaspersky Lab ve Best Buy an itibarıyla ilişkilerini askıya almış bulunmaktadır, fakat söz konusu iş ilişkisinin gelecekte tekrar gözden geçirilmesi ihtimali vardır. Best Buy ve müşteri tabanıyla yaklaşık on yıl boyunca başarılı bir ortaklık sürdüren Kaspersky Lab, sektör lideri siber güvenlik çözümlerini web sitesi ve diğer perakendeciler üzerinden kullanıcılara sunmaya devam edecektir.” 

Rus istihbaratı ile beraber çalıştığı iddia edilen Kaspersky hakkında geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni raporlar, dünyaca ünlü antivirüs şirketinin ABD'de oldukça zorlu günler geçirmesine neden oluyor.

Kaspersky'nin ülkenin ana istihbarat teşkilatı olan Rusya Federal Güvenlik Servisi ile işbirliği yaptığı iddia edilirken, şirketin CEO'su Eugene Kaspersky, yazılımlarında herhangi bir arka kapı olmadığını kanıtlamak için kaynak kodları ABD hükümetinin incelemesine açabileceklerini duyurmuştu.

Son günlerde büyük bir sessizliğin hakim olduğu Kaspersky krizi, popüler elektronik mağazaları zincirlerinden birisi olan Best Buy tarafından alınan karar sonrasında tekrar alevlendi.

Best Buy, Kaspersky ürünlerinin satışını durdurdu!

StarTribune'e göre Best Buy, şirketin Rus hükümeti ile bağlantısı olmadığına dair kanıt sunmaması nedeniyle Kaspersky ürünlerinin satışını durdurarak, ürünleri mağaza raflarından kaldırmaya başladı.

17-09/09/wall-street-winners-and-losersjpeg-07cff.jpg

Yakın zamanda Best Buy'dan Kaspersky ürünlerini satın alan kullanıcılara değişim şansı sunulacağı, paylaşılan diğer bilgiler arasında yer alıyor.

Bunun yanı sıra Kaspersky yazılımlarının ABD hükümet sistemleri üzerinde kullanımının yasaklanmasına yönelik yasa tasarısı hazırlandığı ortaya çıkarken, Kaspersky'ın yaşanan bu olaylardan sonra nasıl bir adım atacağı büyük bir merak konusu oldu.

:: Sizce, Kaspersky gerçekten Rus istihbaratı ile çalışıyor mu?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  11.09.2017 / 02:17:36

  doğru olabilir. uçak krizi zamanı böyle bir ihtimali düşünerek kasperskyı pcden kaldırayım dedim ve sürpriz oldu. daha önc defalarca kurup kaldırabildiğim kaspersky, yardımcı programlarla dahi ısrarla kalkmadı. formatı basıp öyle kurtuldum. rusyanın şirketler üzerinde baskısı meşhurdur.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  09.09.2017 / 18:26:12 10 / 10

  Cidden Google la herkesin telefonunu tarayicisini izliyosunuz Apple la Microsoftlada yapiyosunuz yetmedi mide Kaspersky a laf ediyonuz

  YANITLA
  • SDN Okuru
   10.09.2017 / 17:52

   sadece tarayıcı mı zannediyorsun bir app yazıyorsun telefonun secelesini sunuyor google amca birde her sitede google çerezleri de seni takipte kısacası içten dıştan ne yapıyorsan takipteler sadece tarayıcı değil sorun... vpn filan da yalan!

 • SDN Okuru
  09.09.2017 / 17:01:27 0 / 10

  ABD çok uyanık.. Abd urunlerini kullanmayin kullandırmayin herseyinizi biliyorlar. Google yerine yandex kullanın.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  09.09.2017 / 14:30:39 10 / 10

  ABD Google servisleri ile herkesi izlerken sorun olmuyo

  YANITLA
  • SDN Okuru
   09.09.2017 / 16:04 0 / 10

   @09.09.2017 / 14:30:39 tipik sheeple iftirası kanıtın olmadan iftira atma sheeple efendi...

  • SDN Okuru
   09.09.2017 / 16:14 0 / 10

   yok öyle bişey SDN Okumayanı...

  • SDN Okuru
   10.09.2017 / 18:32

   Aynen aynen google dediğimiz taze inek sütünden yeni çıkmış ak mı ak, beyaz mı beyaz, temiz mi temiz pırıl pırıl bir kaşık, bir firma. Nerden mi biliyorum? Babamın oğlu kurdu ordan biliyorum. Bu sebeple google a güvenim sonsuz. Google asla benim bilgilerimi ABD hükümetine satmaz, canı pahasına benim lokasyon bilgilerimi, yaşımı, cinsiyetimi, ilgi alanlarımı para kazanmak için reklam firmalarına vermez. Google bizi ana babamızdan çok düşünür. Karın belki seni aldatabilir ama google asla. Eyyyyy @09.09.2017 / 14:30:39 sennn kimsinnnn yeaaaa