ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Binlerce kişi ücretsiz Wi-Fi için tuvalet temizledi!

Eğer ücretsiz kablosuz ağ gibi servisleri kullanıyorsanız, kullanıcı sözleşmesine göz atmanızda fayda olduğunu söyleyebiliriz. Zira Purple, 22.000 kişiye tuvalet temizletti.

17.07.2017 / 09:00
Binlerce kişi ücretsiz Wi-Fi için tuvalet temizledi!

İnternetsiz bir yaşam hayal edemiyorsanız, Purple tarafından yapılan bu sosyal deney size de hitap ediyor olabilir. İnsanların kullanıcı sözleşmelerinde yazanları umursamadıkları gerçeğinden yola çıkarak, ücretsiz Wi-Fi karşılığında 22,000 kişiye tuvalet temizletmeyi başardılar.

Kullanıcı sözleşmenizi okuyun!

Buradaki problemin insanların ücretsiz internetten faydalanabilmek adına her şeyi göze alıyor oluşu mu yoksa gerçekten de hiçbirimizin kullanıcı sözleşmelerinde yazanlara dikkat etmiyor oluşumuz mu bilemiyoruz ama ortaya çıkan sonuçların oldukça ilginç olduğunu söylemek mümkün.

İngiltere'de Legoland gibi yerlere Wi-Fi Hotspot hizmeti veren Purple adında bir firma, kullanıcı sözleşmesini güncelleyerek içerisine bazı pek de sevimli olmayan sosyal hizmetleri ekledi.

17-07/17/wi-fi-sdn-shiftdelete.jpg

Bu hizmetler arasında festival alanlarındaki tuvaletlerin temizliği, kaldırımlara yapışan sakızların kazınması, tıkanan lağımların elle açılması gibi iğrenç görülebilecek şeyler yer alıyor.

Fakat evsiz sokak kedi ve köpeklerine sarılma hizmeti, salyangozların kabuklarını boyayarak insanlar tarafından daha rahat farkedilebilmelerini sağlamak gibi hizmetlerin de yer aldığını belirtmemiz gerekiyor.

Purple firması bu değişikliği kullanıcılardan habersiz bir şekilde gerçekleştirdiği için kimseyi bu anlaşmaya uymakla yükümlü tutmasa da, 22.000 kişinin kimse tarafından çağırılmadan giderek tuvaletleri temizlediği belirtiliyor.

Son olarak Purple'ın kullanıcı sözleşmesine bu yeni eklenen detayları kendilerini arayarak bildirenlere ödül vereceğini yazdığını ve bugüne kadar yalnızca bir kişinin arayarak ödülünü istediğini de belirterek haberimizi noktalayalım.

:: Kullanıcı sözleşmelerini okuyor musunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 12:27:08 10 / 10

  tuvalettede wi-fi çekiyorsa sorun yok...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 11:52:14 10 / 10

  Haber hem eski hem eksik kimseye tuvalet temizletmediler ya da baska sey sadece kullanici kosullarina dikkat cekmek adina neyi kabul ettiginize dikkat etmeniz gerektigine dair dikkat cekmeye calisan bir kampanyaydi uydur uydur ipe diz.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 11:24:36

  Mesele doğan çocukların beleş ve asalak yaşamayı öğrenmeleridir. Alın teri nedir bilen insanın tuvaletide temiz olur, internetide zaten olur.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 09:15:50 10 / 10

  Eski haber. iPhone haberi yapmak yerine gündemi takip edin

  YANITLA
  • SDN Okuru
   17.07.2017 / 10:20 0 / 10

   biz yeni öğrendik gayet te güzel.. beğenmeyen uza sın