ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Bu sefer Snapchat kopyaladı!

Son zamanlarda Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özellikler oldukça gündemdeyken, Snapchat'ten karşı atak geldi. Bakalım Snapchat, Instagram'dan hangi özelliğini kopyaladı?

10.05.2017 / 00:01
Bu sefer Snapchat kopyaladı!

Son dönemde oldukça popülerleşen Snapchat, uzun zamandır Instagram'ın kendisinden kopyaladığı özellikler ile gündemdeydi. Sürekli Instagram'ın özelliklerini kopyalamasını eleştiren Snapchat, bu sefer en büyük rakibinden bir özellik kopyaladı.

Bugün Snapchat, uygulamasında radikal sayılabilecek birkaç yeniliği duyurdu. Kolay bir şekilde fotoğraflarınızda düzenleme yapabileceğiniz "Sihirli Silgi", "Sonsuz Snap" ve emoji çizme özelliği bunlardan sadece birkaçı. Sihirli Silgi ile birlikte fotoğraflarınızda küçük düzeltmeler yapmanız mümkün hale geliyor.

17-05/09/bu-sefer-snapchat-kopyaladi-sdn.jpg17-05/09/bu-sefer-snapchat-kopyaladi-sdn1.jpg

Sonsuz Snap ile birlikte, istediğiniz birine ya da hikayenize sonsuza kadar izlenebilecek bir fotoğraf veya video gönderebiliyorsunuz.Video siz ekrana tıklayana kadar sonsuz bir döngü içerisinde gösterilmeye devam ediyor. 

Snapchat, Boomerang'tan kopyaladı!

Aslında Sonsuz Snap özelliği, Instagram'ın Boomerang özelliğine oldukça benziyor. Instagram'da Boomerang ile sonsuz bir döngüyle video yaratabilen kullanıcılar, Sonsuz Snap ile de aynı videoları oluşturabilecekler.

Ayrıca Sonsuz Snap özelliğiyle Snapchat, bu kadar popüler olmasını sağlayan belki de en önemli özelliğinden de vazgeçiyor. Önceden Snapchat'te paylaşılan fotoğraf veya videolar sadece bir kere görülebilirken, bu özellikle gizlilik ve tek seferlik görüntüleme tarihe karışıyor denebilir. Peki, Snapchat neden böyle radikal bir karar aldı?

Söylentilere göre Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerle aktif kullanıcı sayısını iyice arttırması, Snapchat'in yatırımcılarını oldukça endişelendirdi. Bu yüzden şirket sürekli yeni özelliklerle kullanıcıları çekerek yatırımcılarını sakinleştirmeyi amaçlıyor.

Sonsuz döngü ve Sihirli Silgi gibi özelliklerle şirket, kullanıcıların eğlencesini daha da arttırmaya ve onları uygulamada tutmaya çabalıyor gibi görünüyor.

::Sizce Instagram ve Snapchat, birbirlerinden özellik kopyalamaya devam edecek mi?

SDN - ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  10.05.2017 / 23:04:45 0 / 10

  Bip ne alaka sanki whatsapptan bahsetmişler

  YANITLA
  • SDN Okuru
   11.05.2017 / 09:03

   btk kapatabilir şimdiden geçseniz iyi olur bence :d

 • SDN Okuru
  10.05.2017 / 21:33:13

  snapchat zaten daha öncede instagram hikayelerindeki geri sarma özelliğini eklemişti, snapchat te baya birşey kopyaladı instagramdan bugüne kadar ..

  YANITLA
 • SDN Okuru
  10.05.2017 / 18:47:34

  Desenize herkes bir şeyler arakliyor :)

  YANITLA
 • SDN Okuru
  10.05.2017 / 10:37:53 0 / 10

  bip kullanıyorum hem türkcellin paramda ülkemde kalıyor mis

  YANITLA
 • SDN Okuru
  10.05.2017 / 05:10:24

  sonunda

  YANITLA