ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

En Verimli Güncellemeler Hangi Tarayıcıda?

Gizli güncellemelerin, tarayıcı güvenliğini ne ölçüde etkilediğini anlatan bir araştırma, en etkin güncellemelerin hangi tarayıcıda olduğunu da ortaya çıkardı.

13.05.2009 / 10:51
En Verimli Güncellemeler Hangi Tarayıcıda?

ShiftDelete.Net takipçilerinin tahmin edeceği üzere, en sık güncelleme yapılan web tarayıcısı Google Chrome. Ancak etkin güncellemeler yapmak ile sık güncelleme yapmak aynı şey değil. Techzoom tarafından yayınlanan "Sessiz güncellemeler güvenliği neden güçlendirir?" başlıklı yazıda, Google Chrome'un neden en verimli güncellemelere imza attığı açıklanıyor.

İşin Sırrı Chrome Updater

Otomatik güncelleyicisi sayesinde, kullanıcıyla etkileşime girmeyen ve etkisiz hale getirilmesi arayüzden gerçekleştirilemeyen güncellemeler yapan Chrome, böylece en güncel kullanıcı kitlesine sahip olmayı başarıyor. Rapora göre Firefox kullanıcıları %85, Safari kullanıcıları %53 oranında en güncel sürümü üç hafta içinde edinirken, bu oran Chrome'da %97'ye çıkıyor.

Peki sizce Google'ın bu "zoraki güncelleme" yönteminin, güvenliği artırmasına karşın, kullanıcıların iradesini hiçe sayması ne derece doğru?

:: Google'ın Chrome güncelleyicisini nasıl buluyorsunuz?

Bilgi İçin : Techzoom
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - ShiftDelete.Net

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  13.05.2009 / 14:59:12

  Tarayicilar Opera'nin yolundan ilerliyorlar:) Her tarayici guncellemesi duydugumda yeniliklere bakiyorum:) Eklentisiz "hepsi bir arada" anlayisi ile Opera'nin ozelliklerini onlarda hala goremiyorum. Kendinize bir iyilik yapin tarayicilari iyi karistirin operanin performans ve gorunum ozelliklerini digerleriyle karsilastirin, haksiz olmadigimi sizde goreceksiniz!

  YANITLA
 • SDN Okuru
  13.05.2009 / 11:45:54

  Bence çok yanlış. Sonuçta herşey kullanıcının tercihinde. Yeni sürüm çıktığında haberi oluyor. Eğer yüklemiyors bu onun tercihi.

  YANITLA