ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Facebook'tan GIF atılımı!

İnternete eğlence katan GIF görüntü biçimi 30. yıldönümünü kutluyor. Facebook ise GIF'lere bir doğum günü hediyesi olarak platformunda daha fazla yer ayırmış durumda.

15.06.2017 / 16:00
Facebook'tan GIF atılımı!

Facebook, GIF dosya biçiminin 30. yılını platformuna eklediği bir dizi özellikle kutluyor. Hali hazırda dev sosyal ağın interneti daha keyifli, görsel ve eğlenceli bir hale getirdiğini ifade ettiği GIF ile olan bağlantısı artık çok daha güçlü olacak bir biçimde karşımıza çıkıyor.

Facebook yorumlarına GIF ekleyin!

Facebook kullanıcıları bundan böyle GIF’leri sadece durum güncellemelerinde değil, yaptığı yorumlarda da kullanabilecekler. Platformun arayüzüne eklenen yenilikle yorum yaparken birçok GIF seçeneği arasından en uygun olanı aramanız mümkün. Sadece yorum yazacağınız alanda yer alan GIF düğmesine tıklamanız yeterli.

Şirket, sohbet servisi Messenger’a özelliği eklendiğinden beri 13 milyardan fazla GIF gönderimi yapıldığı belirtiyor. Ayrıca dakika başına da 25 bin GIF düşüyor. Servisteki GIF gönderimleri de geçtiğimiz yıl 3 katı artış göstermiş. En fazla GIF kullanımının ise 1 Ocak tarihinde gerçekleştiği ve küresel anlamda 400 milyondan fazla gönderim yapıldığı vurgulanmakta.

Ayrıca Facebook, GIPHY ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle ünlü internet yıldızlarının yer aldığı 20 GIF hazırlatmış. GIF Party olarak lanse edilen ve her biri insan ifadeleri yansıtan bu çalışmada yer alan isimlerse DNCE, Logan Paul, Amanda Cerny, DREEZY, Patrick Starr, Violet Benson, Wuz Good, Brandi Marie ve Landon Moss.

Görünen o ki bizleri artık çok daha hareketli bir Haber Kaynağı bekliyor!

:: Facebook’un GIF odaklı yeniliklerini nasıl buldunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  15.06.2017 / 16:36:34 10 / 10

  İnsanların artık yazmaktan çok, gif ve emoji ile iletişim halinde olmalarını istiyorlar gibi. Resmen üşengeçlik işleri bunlar.

  YANITLA
  • SDN Okuru
   16.06.2017 / 12:32

   aynen