Fotoğraf Makinesi İçin Hangi Pil?

Fotoğraf Makinesi İçin Hangi Pil?

Yaz geliyor ve bir fotoğraf makinesi satın alacaksınız. Peki ne tür pil kullanan bir makine tercih etmelisiniz? Hangisi sizi yarı yolda bırakmaz?

15/05/2009 07:02

Fotoğraf makinelerinde karşımıza çokça çıkan bir ikilem olan standart kalem pil kullanan ürünlerle kendisine özel lityum iyon şarj edilebilir pil durumuna geniş bir analiz yapıyoruz. Çünkü her iki türün de kendisine göre getirileri ve götürüleri var.

Enerjimiz Bol Olsun!

Pil, günümüzde birçok elektronik eşyada olan ortak şeylerden bir tanesi. Gerçi TV veya ileri seviye müzik setlerinde daha uzun süre pil görmeyeceğiz ama cep telefonundan tutun da video kameralara kadar birçok elektronik eşya, sabit bir yerde kullanılmak için yapılıyor bile olsa üzerinde pille geliyor. AA olarak adlandırılan boyuttaki kalem pil de birçok noktada kendisini gösterse de kendi özel lityum iyon pillerini üreten elektronik üreticilerinin yanında marjinal bir tercih gibi kalıyor. Peki fotoğraf makineleri düşünüldüğünde hangisi daha iyi? Madde madde inceleyelim.

15/05/2009 07:02
Sayfalar:


Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.
Bu haber 59351 kez okundu Bu habere 3 yorum yapıldı

Yazar: Berkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü. Gelişmeleri izlemeye devam edin.

Yorum Yaz

ZİYARETÇİ

15.05.2009 14:10
en iyi şarj aleti ATABA AT-998 Göstergeli Hızlı Digital Şarj Cihaz araştırdım süper özellikleri var

ZİYARETÇİ

15.05.2009 17:06
canon marka compact makine kullanıyorum. kendi özel şarj edilebilir pili var. alırken yedek pil de almıştım. sıfır sorun. uzun süre gidiyor. şarjlı piller sıcakta bazen performans vermiyor. bakıyosun pil boş!! kendi pilini 1 saatte şarj ediyorum. çok daha uzun ömürlü oluyor ve bekleyince boşalma olmuyor. biri sürekli makinede biri sürekli dolu olarak yedek yanında geziyor.

ZİYARETÇİ

02.10.2013 23:01
sony pilerini kulanıyorum çok memnunum pileri hem sıcağa bırakıp test ettim hepsini sony akmadı ve çok dayanıklı ve uzun ömürlü Panasonic dayanıklı durecell felaket akıyor ve hemen bitiyor normal sıcaklıkta bidee ve patladığına şahit oldum fotoraf makinasının pilerini çıkarırken geri kalan pilere yanaşmıyorum bile

FORUMDAN SON BAŞLIKLAR

Yılın gözde oyunlarından olan Assassin’s Creed: Unity'nin kaç saat süreceğine dair yeni bir bilgi ortaya çıktı. Bakalım yeni yapım, oyuncuların kaç saatini çalacak?...
Nissan’ın Concept 2020 Vision Gran Turismo adıyla tasarladığı bu otomobile binmeniz mümkün değil. Onu sürebilirsiniz ama şimdilik sadece sanal bir direksiyonun arkasında...

SDN Medya

 

Eski Büyükdere Cad. Yamaç Sk. No: 6/4 4. Levent/ İstanbul
Tel: 212-269 70 87 Fax: 212-269 16 22
info@shiftdelete.net - ik@shiftdelete.net
ShiftDelete.Net sunucuları ixirhost tarafından barındırılmaktadır