Canlı Yayın
sdn-cevapliyor 104
Sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Her hafta Salı akşamı, saat 18.00'de ShiftDelete.Net ekibi olarak sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Canlı yayında görüşmek üzere
ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Galaxy Note 8 parçalarına ayrıldı!

iFixit bu seferde Samsung Galaxy Note 8 akıllı telefonu parça parça etti. Peki, test sonucunda iFixit tamir konusunda Galaxy Note 8 modeline kaç puan verdi?

09.09.2017 / 11:00
Galaxy Note 8 parçalarına ayrıldı!

Samsung Galaxy Note 8 akıllı telefon modeli de tahmin edeceğiniz üzere iFixit tarafından parçalara ayrılmış durumda. Peki, Galaxy Note 8 tamir konusunda nasıl bir tablo çiziyor?

Samsung Galaxy Note 8 tamiri kolay mı zor mu?

iFixit, Galaxy Note 8 ile Galaxy Note 7 FE (Fan Edition) modellerini yan yana koyarak, ilk önce yeni modelin daha büyük ekran ve daha ince çerçeveler ile geldiğini, bu sebeple Galaxy Note 8 alacakların cihazı cepte taşıma konusunda bu konuya dikkat etmesi gerektiğini belirtiyor.

17-09/08/samsung-galaxy-note-8-ifixit-tamir-sdn-02.jpg

Galaxy Note 8 akıllı telefonu parçalara ayırma konusunda zorlanan iFixit, arka panel ve ön ekranı sökmek için ısı ve çeşitli açma yöntemleri kullanmış. Her zamanki gibi iç tarafta bolca yapıştırıcı kullanıldığına dikkat çekilirken, bataryanın bile teknik olarak değiştirilebilir durumda olmasına rağmen yapıştırılmış olmasının işleri oldukça zorlaştırdığı ifade ediliyor.

Cihazın içerisine ulaştıktan sonra işlerin biraz daha yüreklendirici olduğu ve dahili bileşenlerin çok daha modüler olduğu açıklanıyor. Modüler yapı sayesinde kulaklık girişi, USB-C portu, ön taraftaki sensörlerin kolayca değiştirilebilir olduğu, arkadaki çift kameraların ise gerçekten optik görüntü sabitleyiciye sahip olduğunun altı çiziliyor. Cihazda sadece standart Philips vidaların kullanılıyor olması da yine artı olarak gösteriliyor.

17-09/08/samsung-galaxy-note-8-ifixit-tamir-sdn-03.jpg

Tüm bu ayrıştırma süreci sonucunda iFixit, Galaxy Note 8 tamir edilebilirliği için 10 üzerinden 4 puan vermiş. Kısacası cihaz ortalama bir puan almış. Geçtiğimiz günlerde Essential Phone akıllı telefonun sadece 1 puan almış olduğunu da not olarak düşelim. iFixit’in raporunun tamamına bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

:: Samsung Galaxy Note 8 akıllı telefonun tamiri konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  09.09.2017 / 17:45:26

  mutis ne müthiş o andiroid ne android o once yazı yazmayı ogren

  YANITLA
 • SDN Okuru
  09.09.2017 / 14:49:12

  her parça bi milyar 5 parça beş milyar :)

  YANITLA
  • SDN Okuru
   09.09.2017 / 21:30

   aynen be..sanki bulunmaz hint kumaşı..milleti aldat sansung.

  • SDN Okuru
   10.09.2017 / 17:57

   Konuşma fakir, zengin elitler alacak onu sen kimsin de zengin salak pardon elitlerin alacağı telefon hakkında ileri geri yazarsın ezik fakir seni

 • SDN Okuru
  09.09.2017 / 14:16:04 10 / 10

  Bu telefona kiyilirmi ya su mutislige bir bak bayiliyorum bence diyatina degmez ama gercekten sahane en iyi andiroid bence bu hem sik hem mutis yani anlatilmaz yasanirbu telefon keske daha ucunz olsa ya neyse uzattim

  YANITLA
  • SDN Okuru
   09.09.2017 / 21:31

   belki arkadaş mutis yazıyor..sana ne..ehehehee