ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Geekbench 4.1 duyuruldu

Çoklu platform desteği ile dikkat çeken en başarılı benchmark yazılımlarından biri olan Geekbench'in 4.1 sürümü resmi olarak duyuruldu. Karşınızda Geekbench 4.1!

03.04.2017 / 16:30
Geekbench 4.1 duyuruldu

Piyasadaki referans olma niteliği taşıyan performans testlerinden biri olan Geekbench yazılımının yeni sürümü Geekbench 4.1 resmi olarak duyuruldu.

17-04/03/geekbench.jpg

Geekbench 4.1 duyuruldu!

Geekbench 4.1 sürümü resmi olarak duyuruldu. Android,iOS,macOS,Windows ve Linux işletim sistemlerini destekleyen Geekbench 4.1 sürümü çok sayıda yenilik içeriyor. Geekbench yazılımında yer alan Compute Benchmark testine iOS cihazlarında kullanılan Metal API desteği getirildi. Bu sayede, iOS cihazlarının GPU performansı da bu versiyon ile test edilebilecek. 

İş yükü testlerinde de yenilikler getiren Geekbench 4.1 sürümü, CPU ve GPU testlerindeki gelişmelerle birlikte, çoklu çekirdek testlerinde daha isabetli sonuçlar çıkartabilecek. Bu testler tekil skorlara ek olarak genel skorları da gösterecek. Geekbench 4.0 skorları ile Geekbench 4.1 sonuçlarının skor karşılaştırması ise dikkat çeken başka bir yenilik. 

Geekbench 4.1 sürümü için kısa süreliğine yüzde 20 indirim yapılacağı ve bu indirimin 10 Nisan 2017 tarihine kadar geçerli olacağı açıklandı.

:: Benchmark testleri kullanıyor musunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN'de yer alacak.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz