iGo Navigasyon Yazılımı Güncellendi!

Cep telefonunuzda çalışan navigasyon yazılımı olan iGo Prime Turkey, yeni sürümünü kullanıcılarıyla paylaştı. Detaylı haritalara şimdi, trafik bilgisi de eklendi. İşte detaylar.

05.10.2011 / 23:22 iGo Navigasyon Yazılımı Güncellendi!

Navigasyon çözümü iGo, iPhone için duyurduğu kampanyadan sonra (0 TL'den başlayıp her saat 1 dolar fiyat artırmıştı) şimdi yeni bir seçenek daha sunuyor. Trafik bilgisi de anlık olarak kullanıcılarla paylaşılacak. Böylece rotanız üzerinde bu bilgilere göre değişiklik yaparak, hayatınızın bir kısmını kurtarmış olacaksınız.

Sosyal paylaşım sitelerinin önlenemez yükselişi, iGo'yu da sarmış olmalı. Güncel uygulama ile birlikte ön plana çıkan yeniliklerden biri de yol güzergâhınızı Facebook'ta ekran görüntüsü ile paylaşmanız da mümkün. Sosyal medya meraklısı şoförler için umarız ki bu durum, trafik kazalarına neden olmaz.

Güncel Haritalar Var

Bir diğer yenilik ise haritaların da güncellenmesi. Bu işi ülkemizde en iyi yapan firmalardan biri olan Başarsoft ile yapan iGo, Temmuz 2011 tarihli en güncel haritaları uygulamaya koymuş durumda. Böylece çok sık değişen yollar, navigasyon yazılımınızda da güncel haliyle görünecek ve sizi şaşırtmayacak.


Uygulamaya, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

iPhone'daki kullanıcı sayısı giderek artan navigasyon uygulamaları arasındaki rekabete de değinmekte fayda var.

Bu güncellemenin, Turkcell'in müşterilerine duyurduğu ve iGo'ya pek benzeyen uygulamadan hemen sonra gelmesi de bu durumu açıkça gözler önüne seriyor. Bu rekabetten karlı çıkan ise akıllı telefon kullanıcıları oluyor.

Navigasyon Cihazlarının Yerini mi Alıyor?

Akıllı telefonlara yüklenen bu uygulamaların gelişmesiyle beraber, araçların vagzeçilmez aksesuarlarından biri olan navigasyon cihazlarının yerinde yeller esecek gibi görünüyor.

Bu durumda, cihazlar kaybolacak gibi görünse de bu sefer, sürüş halinde şoförü zor durumda bırakmayacak telefonu sabit tutmaya yarayacak aksesuarlara ihtiyaç çıkacak gibi görünüyor.

:: Akıllı telefondan navigasyon çözümü kullanıyor musunuz?

Yazan: Hakkı Alkan

  iGo Navigasyon Yazılımı Güncellendi! Hakkı Alkan Cep telefonunuzda çalışan navigasyon yazılımı olan iGo Prime Turkey, yeni sürümünü kullanıcılarıyla paylaştı. Detaylı haritalara şimdi, trafik bilgisi de eklendi. İşte detaylar. 10 0

  Akıllı uygulamalar ve sosyal medya ile pek bir haşır neşir olan yazar, şu sıralar ShiftDelete.Net için yeni servisler geliştirmeye kaptırmış durumda.
  Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

  Yorum Yaz
  • SDN Okuru
   04.03.2012 / 14:22:43

   windows mobil 6.1 de igo8 my way kullanıyorum.bence dünyanın en iyi navigasyon programı.kullanımı kolay hata olasılığı sıfır .ilk önceleri navigasyon cihazı almayı düşünüyordum sonradan vazgeçtim.aslında adres sonunu çok yaşaıyoruz bölgeye kadar yolculukta sorun olmuyor.sadece ayrıntıya girince gerekli.ozamanda açıyorum telefondan igoyu zınk adresin önündeyim.

   YANITLA
  • SDN Okuru
   23.10.2011 / 13:14:23

   kesinlikle cep telefonu ile navigasyon mükemmel bir birleşimdir sadece araçta sabitleyici ve araç şarjınız bulunsun yeterli ben galaxy tab ile sygic yazılımını kullanıyorum sorun 0.

   YANITLA
  • SDN Okuru
   13.10.2011 / 22:25:14

   Ne alaka konuşursan yolu kaybedersin filan.bence oldukça verimli cepte navigasyon hele birde iPhone varsa mükemmel oluyor

   YANITLA
  • SDN Okuru
   06.10.2011 / 09:48:34

   Nasıl ki telefonlar fotoğraf makinelerin yerini tutmuyor. Navigasyon cihazlarının yerini de tutamazlar. Oh ne ala tüm aksesuarlar cepe girsin. Bu telefondan ne kadar verim alınabilir ki? Örneğin telefon gelirse ne olacak. Konuşursan yolu kaybedersin. Konuşmazsan arkadaşı kaybedersin. Biraz mantığımızı çalıştıralım. Her cihazın profesyonelleştiği bir alan var.

   YANITLA
  • SDN Okuru
   06.10.2011 / 09:00:55

   büyük ekran navigasyon isteyenler Ipad de kullansınlar o zaman.. navigasyon cihazları tarih oluyor bence. ;)

   YANITLA
  • SDN Okuru
   06.10.2011 / 08:37:31

   büyük ekran navigasyon isteyenlerin navigasyon cihazlarından vazgeçeceğine inanmıyorum

   YANITLA
  • SDN Okuru
   05.10.2011 / 23:48:33

   Kampanyadan navigasyonu 11.99 a aldim trafik paketi 12.99. Bilemedim ama sanki biraz pahali

   YANITLA