ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

iPhone'da Google Assistant devrimi!

Bugün ortaya çıkan raporlara göre Google ve Apple, Google Assistant adlı kişisel asistanı iPhone'larda kullandırabilmek için kolları sıvamış durumda.

19.06.2017 / 06:00
iPhone'da Google Assistant devrimi!

Bugün ortaya çıkan haberlere göre Apple ve Google, iPhone kullanıcılarının kişisel asistan tercihlerini değiştirebilmesi adına birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Görünüşe göre çok yakında Google Assistant, Siri'nin yerini alabilecek.

iPhone 8 ekran çözünürlüğü belli oldu!

iPhone'da Google Assistant dönemi!

Öncelikle Google Assistant'ın şu anda iOS platformunda zaten çalışabildiğini ama uygulamayı kullanabilmek için Siri gibi kısayollar yerine, herhangi bir uygulama gibi ayrı bir pencerede çalıştırmanız gerektiğini hatırlatmamız gerek.

17-06/19/google-assistant-iphone-sdn-shiftdelete.jpg

Eğer söylenenler doğruysa yakın bir zamanda Siri için Home tuşuna bastığınızda karşınıza Siri değil, Google Assistant çıkabilecek. Tabii bu durum tamamen tercihe bağlı olacak.

Bundan yıllar önce ilk iPhone'u kullananların da hatırlayacağı üzere Google Maps, iPhone'un resmi harita uygulamasıydı ve Apple Maps ortaya çıkana kadar da bu durum değişmemişti. Yani Apple'ın Google Assistant'ı varsayılan kişisel asistan yapabilmenize olanak tanıması o kadar da uzak bir ihtimal değil.

 

:: Hangi kişisel asistanı tercih ederdiniz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  20.06.2017 / 09:57:30

  Siri bin kat daha iyi. Belki iphone kullanmamın en büyük sebebi siri. Gecenin birinde telefonda konuşurken eser lafı geçince google asistan diğer telefondan eser adlı müşteriyi aramış. Adam ertesi sabah benle dalga geçiyor. Arkadaşla tüm konuşmalarımızı dinlemiş

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 12:26:05 0 / 10

  İphone için değişimmiş puhajaah belki bildirim arayüzüne veri tuşu gelir ahaha zavallılar google sizin yüzünüze bakmaz

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 11:39:02

  Bence iphone buna izin vermez

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 11:27:00

  05:57 dünyada bir tek türkiye mi var? Türkiye için değil genel olarak düşün.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 09:27:52

  Hayatta müsaade etmez Apple buna çünkü kendi topuğuna sıkmış olur en azından Amerika için çünkü internette tüm videolarda Google asistan siriyi eziyor hatta Apple car olay ve Android auto kıyaslamarı var Apple fan boy ve Android seven aralarında şakalaşmalı yarış yapıyorlar Siri tam felaket orada Google asistanin iyiliğini gören kişi bir sonraki telefonunda Android'e geçmeyi düşünmüyorduysa bile düşünebilir. Apple kullanıcıları zaten o yüzden zindana alıyor en iyi ben algısını kırdırmamak için

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 08:57:23

  siri en azından türkiye için şu anda en iyisi neden böyle bir ihtiyaç olsun ki?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 07:45:56

  Apple ve Google arasındaki işbirliği kullanıcıların yararına olur. iPhone için değişim geliyor, her alanda değişim.

  YANITLA