ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Yaşlılar İçin Cep Telefonu

Cep telefonu üreticileri en son teknolojiyi cihazlarına yerleştirme yarışına devam ederken, CTIA 2009'da tanıtılan "yaşlılar için cep telefonu" daha fazla ilgi çekeceğe benziyor.

02.04.2009 / 11:11
Yaşlılar İçin Cep Telefonu

Dokunmatik ekranlısı, 3G desteklisi, bilmemkaç megapiksel fotoğraf çekebileni derken cep telefonunun asıl işlevi olan konuşma atlanıyor gibi. Dün Las Vegas'ta başlayan CTIA Wireless 2009 etkinliğinde, görevi bu konuşma işini kotarmak olan, basit kullanımlı, net göremeyen yaşlı gözleri büyük tuşlarıyla memnun edecek ürünler de yerlerini aldı.


Yaşlılar için özel tasarlanan Doro, konuşturmak ve mesaj atmak dışında özellik barındırmıyor.

İsveç merkezli Doro firması tarafından üretilen HandlePlus 326i, cep telefonuyla sadece konuşmak ve mesaj göndermekle yetinenlerin ihtiyaçlarını karşılamaya yetiyor. Büyük tuşlar kullanımı ve görmeyi kolaylaştırırken hızlı arama seçeneğiyle ailenin yaşlıları tek tuşla size ulaşabiliyor. ABD'de 170 dolarlık etiketle satışa sunulan ürünün rakipleri de yok değil. Samsung Jitterbug, Samsung Knack ve Clarity Life da bu kervanın yolcuları arasında yer alıyor.

:: Dedeniz cep telefonu kullanıyor mu?

Yazan: Melih Çelik
SDN - ShiftDelete.Net

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  21.11.2010 / 17:55:13

  Merhaba; Bu telefonu nasıl teymin edebilirim. [email protected] dursun guler

  YANITLA
 • SDN Okuru
  31.07.2009 / 00:52:11

  BU TELEFONU NEREDEN ALACAZ

  YANITLA
 • SDN Okuru
  02.04.2009 / 15:05:12

  Bunun tipi şekli çok iyi olmuş ancak fiyatı çok pahalı kalmış. Türkiye'de 80 ytl ye alıcı bulur.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  02.04.2009 / 14:26:25

  Ya anneme ve babama bu tarz bi telefonu ne zamandır bekliorum ben biliomusunuz? Nihayet gavur akıl etti. Türkiyeye de gelse de alsak keşke!

  YANITLA