Okunma

Office 15 Ekran Görüntüleri Yayınlandı


14 Şubat 2012 Salı 11:00
Office 15 Ekran Görüntüleri Yayınlandı

Geçtiğimiz hafta yaptığımız haberde Microsoft Office 15′in duyurulduğunu sizlere aktarmıştık. Windows 8 ile köklü değişiklik yapıp Metro arayüze geçecek olan Microsoft, aynı değişimi Office ürünlerinde de sergileyecek. İşte Metro arayüzüne uygun şekilde tasarlanan Office 15 yazılımları.

Microsoft Word

Yıllardır alıştığımız ve en popüler metin düzenleme programı olan Word, tasarımda köklü değişiklerle gelecek. Yukarıdaki menü, tamamiyle Metro arayüzüne uygun bir şekilde tasarlanmış. Sağ üst köşede de üye girişiyle ilgili bir alan göze çarpıyor. Geniş Word sayfasının en önemli değişiklerinden biri de arkaplanın artık koyu gri değil de beyaza yakın bir renk olması.

Microsoft Excel

Excel programı da yine en çok kullanılan tablolama yazılımı. Metro arayüzüne uygun şekilde tasarlanan yeni Excel, tıpkı Word gibi bir menüye sahip. Alt bilgi barında ve üst menüde Excel yeşilini kullanan program, artık seçili tabloyu da yeşil renkte gösteriyor. Yeşile baktığımızda eskiye göre biraz koyulaştığını söyleyebiliriz. Ancak sade ve göze hoş gelen bir tasarım hakim.

Microsoft PowerPoint

Dikkat ettiyseniz Word, Excel ve PowerPoint programlarının alt ve üstleri tamamiyle aynı şekilde tasarlanmış. Menü ve bilgi barı tamamiyle aynı. Tek farkı ise programları birbirinden ayırt edecek olan renkleri. Excel’de nasıl yeşil tonlar hakimse PowerPoint’te de turuncu renk hakim. Oldukça sade tasarlanan slayt sayfası, o an kullanmayacağımız birçok aracı gösterip gözü de yormuyor. 

Microsoft OneNote

Diğer Office programlarına göre tek farklı tasarım OneNote’a ait. Metro arayüzünün getirdiği sadeliğe kavuşan OneNote, ekranın tamamını kullanabileceğiniz bir not programı. Bu sebeple de geniş ekranı sade ve toplu kullanmasıyla göze çarpıyor. Ekran görüntüsünde notların klasörlere ayrıldığını görüyoruz. OneNote programı, iOS ve Android‘de bulunan uygulamalarıyla da senkronize çalışacak.

:: Metro arayüzüne uygun Office programlarını nasıl buldunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Office 15 Ekran Görüntüleri Yayınlandı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Abi İndirme link i verir misin?

  2. HapS dedi ki:

    her zaman ki gibi microsoft en güzelini yapmış şimdi open office in yemesi gereken ekmek fırını sayısına bi 10 bin daha eklendi

  3. SDN Okuru dedi ki:

    4×4 gozle bekliyoruz, biran once resmi cikisi olsunda tabletlerde kullanmaya baslayalim.

" Office 15 Ekran Görüntüleri Yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Office 15 Ekran Görüntüleri Yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Office 15 Ekran Görüntüleri Yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "