ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Outlook.com E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

Microsoft'un dünyaca ünlü e-posta servisi Hotmail'in adını Outlook olarak değiştirdiğini sizlere bildirmiştik. Peki yeni uzantı ile e-posta adresinizi nasıl alacaksınız?

01.08.2012 / 13:00 Outlook.com E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

Microsoft, yıllardan beri kullandığı Hotmail'i yeni bir boyuta taşıyarak Outlook adını verdi ve Office 2013'ün arayüzüne çok benzeyen bir arayüz kullandığı yeni e-posta servisini tanıttı. Bizler de sizler için yeni e-posta servisi hakkında detaylı bir inceleme hazırladık. Eğer gözünüzden kaçtıysa buraya tıklayarak Outlook'un getirdiklerine göz atabilirsiniz.

Firma ayrıca hotmail.com uzantılı e-posta adreslerini de yavaş yavaş outlook.com olarak değiştirmeyi hedefliyor. Zira Hotmail'e giriş yapıp e-posta ayarlarınıza girdiğinizde, Outlook adınızı oluşturmanız için bir sekme hemen gözünüze çarpıyor.

Siz de geç kalmadan 'outlook.com' uzantılı bir e-posta adresine sahip olmak istiyorsanız hemen rehberimize göz atın ve başkalarından önce almak istediğiniz e-posta adresini alın.

Hotmail'e giriş yapın

Microsoft'un e-posta servisi halihazırda hizmet vermeye devam ediyor. Hotmail'in anasayfasına giderek kullanmakta olduğunuz e-posta adresiyle giriş yapın.

E-Postanızı kontrol edin

Giriş yaptıktan hemen sonra Windows Live'ın anasayfası sizleri karşılayacak. Sık sık Hotmail kullananların alışık olduğu bir durum olduğundan hemen üst kısımdaki Hotmail sekmesine tıklayarak e-postanıza giriş yapın.

Outlook'a geçiş yapın

Microsoft'un yeni e-posta servisi Outlook'a geçiş yapmak için sağ üstte adınızın yazdığı bölümün altında yer alan ayarlar sekmesine tıklayın ve 'Outlook ürününe yükseltin' seçeneğini seçerek yeni posta sağlayıcıyı kullanmaya başlayın.

Karşınıza onaylayıp onaylamadığınızı soran bir pencere gelecek. Outlook deneyimine yükseltin seçeneğini seçerek hızlıca Outlook'a geçişinizi tamamlayın.

Outlook adımızı alma vakti

Outlook'a geçişiniz tamamlandıktan sonra sağ üstte bulunan çark simgesine tıklayarak Outlook'un ayarlarını açın ve 'Diğer Posta Ayarları' sekmesine tıklayarak ayarlarınıza gelin.

Açılan sayfada sol kolonda bulunan 'Hesabınızı yönetme' başlığı altında alt kısımda 'Outlook diğer adınızı alın' sekmesine tıklayın.

Outlook.com adınızı belirleyin

Karşınıza bir pencere gelecek ve bu pencerede 'outlook.com' uzantılı e-posta adresinizi belirlemeniz istenecek. E-posta adresinizi belirleyin ve Diğer ad oluştur sekmesine tıklayarak işlemi onaylayın.

Ardından karşınıza bu yeni e-posta adresine gelen e-postaların nerede toplanmasınını istediğinizi soran bir pencere gelecek. Bu pencereye isterseniz yeni bir klasör adı yazabilir, isterseniz normal olarak gelen kutunuza e-postaların gelmeye devam etmesini tercih edebilirsiniz.

Tebrikler. 'outlook.com' uzantılı e-posta adresinizi artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu e-posta ile giriş yaptığınızda direkt olarak hesabınızı bağladığınız ilk e-posta adresinizin gelen kutusuna yönlendirileceksiniz.

:: Outlook'a geçişinizi tamamlayabildiniz mi?


{AUTHOR}

Outlook.com E-Posta Adresi Nasıl Alınır? Murat Sağlam Microsoft'un dünyaca ünlü e-posta servisi Hotmail'in adını Outlook olarak değiştirdiğini sizlere bildirmiştik. Peki yeni uzantı ile e-posta adresinizi nasıl alacaksınız? 10 0

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 3'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz