Canlı Yayın
sdn-cevapliyor 101
Sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Her hafta Salı akşamı, saat 18.00'de ShiftDelete.Net ekibi olarak sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Canlı yayında görüşmek üzere
ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Amazon'da ürün fotoğrafları neden kayboldu?

Dünyanın en büyük alışveriş platformu Amazon'da listelenen binlerce ürünün fotoğrafı görüntülenemiyor. Peki, Amazon neden böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldı?

05.07.2017 / 16:00
Amazon'da ürün fotoğrafları neden kayboldu?

Dünyanın en büyük alışveriş platformu olan ve bir dakika gibi kısa bir sürede yaklaşık 40 bin sipariş alan Amazon, günümüzde faaliyet gösteren online alışveriş siteleri için oldukça güçlü bir rakip.

Her geçen gün büyümeye devam eden Amazon'u ziyaret eden kullanıcılar, sitede yer alan binlerce ürününün fotoğrafının görüntülenemez halde olduğu uyarısı ile karşı karşıya kaldılar.

Peki, Amazon neden böyle bir sorun ile karşı karşıya geldi? Gelin, bu sorunun cevabını hep birlikte öğrenelim.

Photobucket, Amazon gibi sitelerden fidye istiyor!

Yabancı basın kaynakları sorunun kaynağını, fotoğraf paylaşımı servisi Photobucket'in Amazon gibi sitelerden fidye istemesi olarak gösteriyor.

Hizmet şartlarında değişikliğe giden Photobucket, bünyesinde barındırılan resimlerin diğer internet sitelerine yerleştirilmesi için kullanıcılarından yıllık 399 dolar gibi bir ücret talep ediyor.

17-07/05/photobucket-amazon.jpg

Bu nedenle Photobucket'de barındırılan ve daha sonra Amazon, eBay gibi internet sitelerine yerleştirilen görseller görüntülenemez hale geldi.

Kullanıcıların kızgın oldukları nokta ise, Photobucket'in bu değişiklik konusunda herhangi bir uyarı yapmaması ve kullanıcılara fotoğraflarını başka servislere taşıması için süre vermemesi.

Binlerce kullanıcı sosyal medya üzerinden örgütlenerek ücret ödemeyeceklerini ve diğer servisleri kullanacaklarını belirterek Photobucket'e tepki gösteriyor.

:: Photobucket'in Amazon ve Ebay gibi sitelere karşı attığı bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  06.07.2017 / 20:55:01

  17:59 ve 17:23; Arkadaşlar konuyu yanlış anlamışsınız biraz. Amazon ve E-bay altında satıcılar vardır. Türkiyedeki n11 ve gittigidiyor siteleri gibi. Satıcılar verdikleri ilanın resimlerini Photobuckete yükleyerek resimlerin ordan çekilmesini sağlarlar. Photobucket amazondan istemiyor parayı, satış yapan dükkandan istiyor, 390$ ı her dükkandan ayrı ayrı istemekte. saygılar..

  YANITLA
 • SDN Okuru
  05.07.2017 / 17:39:39

  Amazonun! Ürün resimlerini başka sitede tutması çok saçma,Yüz milyar değer biçilen Amazon,Üç kuruşluk resim sitesimi kuramamış,Windows devlete döndü,Çok hantal,Çok bürokrat davranıyor derken,Arasına Amazon katılmasın sakın.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  05.07.2017 / 17:23:14

  Yıllık 399 dolar gibi bir ücret çok büyük bir ücret değil. Komik bir rakam amazon için. Fakat neden haber ve süre verilmeyen böyle bir hizmet kesebiliyor, o da ayrı bir güvensizlik sebebi. Amazon'a da ders olsun. Resimleri alacağı ve host edeceği kaynakları kendi üretemiyor da böyle pocketbucket gibi firmalardan hizmet alıyor.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  05.07.2017 / 16:55:15

  Tamam Photobucket bu yola başvurduysa imageshack inde eli kulağındadır.

  YANITLA