ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Samsung 3D Blu-Ray'in Özellikleri!

CES 2010'da tanıtılan ve tanıtıldığı andan itibaren büyük sükse yapan Samsung'un 3 boyutlu destekli blu-ray oynatıcısının teknik özellikleri belli oldu!

22.02.2010 / 22:30 Samsung 3D Blu-Ray'in Özellikleri!

3 boyutlu sinema teknolojisi gün geçtikçe daha da popüler oluyor. Öyle ki, sonunda teknoloji evlerimize girmeye başladı. Bunun olacağını geçen senenin başından beri tahmin edebiliyorduk zaten. Fakat 3 boyutlu destekli blu-ray oynatıcıların piyasaya sürüleceğini görmek, ayrı bir heyecanlanma sebebi denilebilir.

Samsung'un yeni 3 boyutlu blu-ray oynatıcısı Samsung 'ın özelliklerinin açıklanmasıyla birlikte heyecan biraz daha arttı. Profile 2.0 bağlantı, [email protected] bağlantısı, DLNA bağlantı seçeneği ve 1GB dahili kapasite, BD-C6900'ün göze çarpan ilk özellikleri arasında yer alıyor.

Geleceğe Yönelik

Bu yeni blu-ray oynatıcı, piyasaya sürülecek olan 3D destekli blu-ray filmlerinin hepsini oynatabilecek. İlk olarak Monsters vs. Aliens filmi 3D blu-ray'iyle piyasaya çıktı. Bu sene içerisinde birçok filmin daha 3D destekli blu-ray'inin piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Dokunmatik tuşları ile BD-C6900

Maalesef ilk aşamada Active Shutter gözlükler, BD-C6900 paketine dahil değil. Dolayısıyla bu 3D blu-ray oynatıcıyı, Samsung'un ilk 3D özellikli televizyonu olan U7000 ile kullanmamız gerekecek. Cihazın ilk olarak İngiltere'de mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Blu-ray 3D logosunu görmeye alışmamız gerekecek

 


İşte BD-C6900'ün girişleri ve çıkışları

:: Sizce 3D destekli blu-ray oynatıcılar piyasada tutunabilir mi?

{AUTHOR}

Samsung 3D Blu-Ray'in Özellikleri! Akhun Aktosun CES 2010'da tanıtılan ve tanıtıldığı andan itibaren büyük sükse yapan Samsung'un 3 boyutlu destekli blu-ray oynatıcısının teknik özellikleri belli oldu! 10 0

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz