ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Star Wars hayranlarına dev sanal gerçeklik müjdesi!

İçinizdeki Jedi Şövalyesini ortaya çıkartmaya hazır olun çünkü Lenovo ve Disney harika bir Star Wars sanal gerçeklik deneyimi için el ele vermiş durumda.

17.07.2017 / 10:30
Star Wars hayranlarına dev sanal gerçeklik müjdesi!

Levono ve Disney iş birliğiyle Star Wars hayranlarını adeta mest edecek bir sanal gerçeklik sisteminin temelleri atılıyor. İşte, Star Wars Jedi Challenges adlı sistem hakkındaki ilk detaylar!

Star Wars sanal gerçeklik sistemi geliyor!

Disney tarafından tanıtılan Star Wars Jedi Challenges sanal gerçeklik sistemi, Lenovo iş birliğiyle geliştiriliyor. Sürükleyici bir Star Wars deneyimi sunacağı ifade edilen sistem ile A New Hope filminde gördüğümüz satranç benzeri HoloChess oyununu oynamak ya da ışın kılıcı savaşlarında mücadele etmek mümkün olacak.

Star Wars Jedi Challenges sistemi özel bir sanal gerçeklik başlığı, ışın kılıcı kontrolörü ve akıllı telefonunuzdan çalıştıracağınız özel uygulamalardan oluşacak. Akıllı telefonunuzu ise başlık içerisine yerleştireceksiniz. Ürünün fiyatının Samsung Gear VR’dan pahalı olmayacağı ve 100 ile 130 dolar aralığında olacağı ifade ediliyor. Şu an için açıklanan bir diğer konuysa ürünün ABD merkezli market zinciri Best Buy ve Lenovo çevrimiçi mağazaları üzerinden satışa sunulacağı.

17-07/16/star-wars-jedi-challenges-sanal-gerceklik-vr-sdn-02.jpg

Star Wars Jedi Challenges için net bir çıkış tarihi ve fiyat verilmezken paylaşılan detaylar da maalesef oldukça az. Bu sanal gerçeklik sisteminin ABD pazarı dışında satışa çıkıp çıkmayacağı da merak konusu. Kişisel tahminim sistemin serinin son filmi Last Jedi vizyona girmeden önce satışa çıkacağı yönünde.

Star Wars Jedi Challenges için yayınlanan tanıtım videosuna ise aşağıdan bir göz atabilirsiniz.

:: Ülkemizde de satışa sunulursa Star Wars Jedi Challenges satın almayı düşünür müsünüz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  18.07.2017 / 13:15:44

  Baglan mala, hemen zamanimizi baska seylerle oldurelim. Indanlik icin birsey yapmayalim. Mal olalim hepimiz.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.07.2017 / 10:41:54

  Biz çocukken aynısını kıyafetimizin bornoz giyip üzerimize kuşağını bağlayıp elimizdeki sopayla star wars'ta izlediğimiz yerlerde olduğumuzu hayal ederdik. Evdeki malzemelerle nasıl ışın kılıcı yaparım diye merak edip oyuncakçıdan sunum lazeri alıp içini kurcalardık nasıl olur diye. Bu bizim hayalgücümüzü arttırdı çünkü varolmayan bi dünyayı biz zihnimizde sanki filmeymişiz gibi hissedip görürdük. Şimdiki çocuklar direk hazır renderlanmış ortamda neyin hayalini kurucak acaba, tek bilinmeyen şey kendisi o ortamda, herşey renderlanmış VR haline gelmiş bile. Ancak ego geliştirici bişey olmuş. Kesinlikle duyunca çocuk gibi heyecanlandım bunu ama düşününce en iyisi hayalgücü sanki

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.07.2017 / 14:31:24

  Dibim düştü... süpet fikir

  YANITLA