Okunma

0xc00007b hatası nedir? Nasıl çözülür?


22 Nisan 2018 Pazar 17:50
0xc00007b hatası nedir? Nasıl çözülür?

Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinde karşımıza çıkan 0xc00007b hatası, kimi zaman can sıkıcı boyutlara ulaşabiliyor. Peki, 0xc00007b hatası nedir? Nasıl çözülür?

0xc00007b hatası

0xc00007b hatası nedir? Nasıl ortaya çıkar?

Windows işletim sistemlerinde, The application was unable to start correctly şeklinde bir hata çıkmakta. İşletim sistemini Türkçe kullananlar ise, “Uygulama düzgün şekilde başlatılamadı” şeklinde bu hatayla sıklıkla karşılaşmakta. Bu sorun, işletim sisteminin güncellemeleri sonrasında, önceki sürümde yüklü olan uygulamaların, düzgün başlatılamamasından kaynaklanıyor.

0xc00007b hatası nasıl giderilir?

Windows 7, 8.1 ve Windows 10 kullanıcılarının karşılaştığı 0xc00007b hatası sorunu için bazı küçük çözümler mevcut. Öncelikli olarak, bilgisayarınızı baştan başlatmanız, en basit çözüm olarak belirtilebilir. 

Bir diğer çözüm ise uygulamaları, Yönetici modu ile çalıştırmak. Sorunlu olarak çalışan uygulamaya sağ tıklayın, özellikler sekmesine girin. Uyuyumluluk seçeneği altında yer alan Yönetici olarak çalıştır kutucuğunu işaretleyin.

uyumluluk modu

Sonrasında, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorun olarak çalışan uygulamayı çalıştırmayı deneyin.

Uygulamayı tekrar yükleyin!

Tüm bu işlemlere rağmen, yazılımdaki sorun devam ederse, yazılımı sildikten sonra tekrar kurulum yapmayı deneyin.

Microsoft .NET framework sürümünü tekrar kurun

Microsoft .NET framework, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde önemli bir bileşen. Bunu, elle, yeniden kurma ve silme işlemi yapamazsınız. Bu işlemler, Windows 7 ve önceki sürümlerde geçerli. Windows 10 ve 8 kullanıcıları, güncelleme yoluna gidebilir.

Windows + R tuşuna basıp, açılan pencereye “control” yazın. Karşına çıkacak olan pencerede, Program ve Özellikler alanına girin. Microsoft .NET yazılı olan içeriklere tek tek girip, güncellemeyi deneyin.

Microsoft Visual C++ Redistributable paketlerini yeniden yükleyin

Microsoft Visual C++ Redistributable Package, çoklu uygulama kullanımı için oldukça önemli. Bu paketin sorunlu çalışması, 0xc000007b hatasına sebep olabilir.

Programlar ve Özellikler alanından, Microsoft Visual C++ 2*** Redistributable yazan programları silin, bilgisayarı yeniden başlatın ve Microsoft’un sitesinden yeniden indirip, kurulum gerçekleştirin. Kurulum sonrasında, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows güncellemesi yapın

Tüm bu işlemlerin ardından, Windows güncellemesini kontrol etmenizde fayda var.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “0xc00007b hatası nedir? Nasıl çözülür?”

 1. Anonim dedi ki:

  dll hatalarını düzeltmek basit ancak bu hata beni yedi bitirdi bir yardımcı olsanız 13 gündür europa universalis 4 oynamak için çırpınıyorum

 2. Anonim dedi ki:

  hepsini yaptım olmak br yana bırakın dahada bozuldu bu seferde dll hatası geldi

 3. Anonim dedi ki:

  denedim olmadı bi yardımcı olursanız sevinirim

 4. Emin Karagöz dedi ki:

  bu hatayı alıyorum yardım edebilirmisin Fatal error

  Rendering error 0x00000003: UnknownError

  Program will terminate başka bir uygulamada

" 0xc00007b hatası nedir? Nasıl çözülür? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 0xc00007b hatası nedir? Nasıl çözülür? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 0xc00007b hatası nedir? Nasıl çözülür? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "