Okunma

1 Milyar Akıllı Telefon!


10 Haziran 2011 Cuma 20:00
1 Milyar Akıllı Telefon!

Mobil işletim sistemleri ve akıllı telefon üreticileri arasındaki rekabet kıyasıya sürerken, tüketicilerin çağın modern oyuncaklarına ilgisi her geçen gün daha artıyor. Araştırmalar gösteriyor her yıl akıllı telefon satışları düzenli bir şekilde artış gösterecek.

IDC’nin dünya çapında gerçekleştirdiği akıllı telefon araştırma sonuçlarına göre 2011 yılında 472 Milyon adet akıllı telefon satılmış olacak. 2010 yılında 305 Milyon düzeyinde gerçekleşen bu rakam, pazarda %55’lik bir büyümeye işaret ediyor.

2015 yılı için tahminlerini de açıklayan şirket, 4 yıllık geçen süreçte toplam satılan akıllı telefon sayısının 982 Milyon adete ulaşmış olacağını belirtmiş. Mobil işletim sistemlerinin bu rakamlardaki payını da ön gören rapora göre Windows Phone için yapılan %20.3’lük pazar tahmini dikkat çekiyor.

:: Sizce önümüzdeki 4 yıllık süreçte pazarda önemli paya ulaşacak yeni bir mobil işletim sistemi ortaya çıkar mı?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “1 Milyar Akıllı Telefon!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ben bu wp şişirmelerine inanmıyorum.

  2. mylife.eg dedi ki:

    Belli olmaz yeni bi işletim sistemi çıkabilir ama android ile ios götürcek piyasayı.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Nokia C6-01 gibi işçiliği çok kaliteli aynı zamanda şık ve 3.7 inç ekrandan düşük olmaması şartıyla Windows mobile telefonları bayağı satabilir

" 1 Milyar Akıllı Telefon! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 1 Milyar Akıllı Telefon! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 1 Milyar Akıllı Telefon! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "