10 bin dolarlık oyun kargoda kayboldu!


16.02.2017 09:11:00
10 bin dolarlık oyun kargoda kayboldu!

SNES için emulator geliştiren ve aynı zamanda oyun koleksiyonculuğu ile ilgilenen Byuu, büyük bir hayali gerçekleştirmek için harekete geçti. Avrupa üzerinde iletişim halinde olduğu diğer koleksiyoncularla birlikte yüzlerce SNES oyununu koleksiyonuna katabilecekti.

10 bin dolarlık kargoya hiç kimse ulaşamıyor

Büyük amaç, bölge sınırlaması olmaksızın piyasaya çıkan tüm SNES oyunlarını satın almaktı. Byuu, Amerika’da satılan 725 SNES oyununu 10 bin dolar karşılığında satın almıştı. Ardından, satışta olan 1450 oyunu daha bu kez Japonya’dan satın almıştı.

17-02/16/snes-oyunlari-sdn.jpg

Bu noktada durmayan Byuu, çalışmalarına devam etmiş ve 100 PAL oyunu daha satın almıştı. 5 Ocak’ta Birleşik Devletler Posta Servisi, kendisine kabuslarına girecek bir e-posta göndermişti:

“Kargonuz dağıtım esnasında kayboldu.”

100 oyunu içeren bu paket ya çalınmıştı ya da posta servisi kargoyu bir şekilde kaybetmişti. Kargonun ortalama değeri için 10 bin dolar dense de, rakam bunun çok daha üstünde olabilir. Çünkü PAL oyunlar, diğer tüm bölgelerden çok daha pahalı oluyorlar.

Byuu ise kargonun ortadan kaybolmasından sonra projesini sonlandırdığını açıkladı. Kaybolan oyunlar için ödül koymuş olsa da, geri döneceklerinden pek bir umudu yok.

:: Siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarEmin Çıtak

  Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “10 bin dolarlık oyun kargoda kayboldu!” üzerine 9 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Bize ne abi ya

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Kargo bu herşey olabilir, Türkiyede alışığız biz böyle şeylere. Tek parça gelirse dua ediyoruz

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Gitsin dava açsın kargo şirketine 😀

  4. SDN Okuru dedi ki:

   YAZIK OLMUŞ BE GÜLÜM……..

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Vallahi yazık olmuş.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Adamların derdine bak..

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Fotoları görünce çocukluğum canlandım

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Amerikalilar calmislardir oyunlari. Orada cok oyle olay yasanmis. Valizden bilgisayar cikartilmis, oyun cikartilmis,… Kargo da da icinde ne oldugunu biliyorlarsa kesin calmislardir. Kargo yetkilisinden biri goturmustur butun oyunlari :))

  9. SDN Okuru dedi ki:

   yazık olmuş malesef.

  Yorum yazın